4,5/5 - 58 Kişi Yorum Yap
31,92 TL
42,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 03 - 09 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Şiddet dolu, katı, kırılan ama bükülmeyen bir gelenek. Gerekirse kanla korunan alternatif bir ahlak. Bir jest olarak ölünen ve öldüren, stilize bir savaş...Hatırlanacak ve unutulacak ne çok şey var...Soluk kesici bir roman, soluk kesici bir film...Sayfa Sayısı: 544

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: E Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Kendini kültürel imgeleme, Mario Puzo’nun Baba’sı kadar derinlemesine kazıyabilen pek az roman vardır. Baba, Amerikan tarihinin oldukça tartışmalı bir döneminde, siyasal kurumların ve toplumsal pratiklerin görülmedik biçimde mercek altına alındığı ve sorgulandığı bir dönemde çok satanlar listesine girdiğinde çıtayı yükseltmişti. Roman, Balzac’tan alınan özdeyişteki “her büyük servetin arkasında bir suç vardır” yargısını irdeleyerek iktidarın kökenleri ve meşruiyeti üzerine bazı sorular sorar. İşlerin “gerçekte” nasıl yürüdüğünü göstermek iddiasını taşıyan roman, bir yandan da okuyucuyla oyunlar oynar..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%89,7
%8,6
%0
%0
%1,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

02.06.2020

efsane

hem kitabı hem filmi efsane olan eser. filmi izlemeden kitabı okuyun

16.02.2019

Şaheser

Herkesin okuması gereken bir şaheser. Yaşam tarzı, dostluğu, aile yaşamı, düşmanlığı, sabrı, intikamı daha bir çok şeyi ince ince işleyen,  hafızanıza yerleştiren,  karakterleri bile unutmanızı imkansız hale getiren müthiş bir eser.

22.06.2016

Enfes

Filmdeki birtakım eksiklikleri de görebileceğiniz, hikayenin tam olarak diğer yanlarını görebileceğiniz, her yönüyle harika bir kitap. Okumamak bir hata.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.