56,0 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Baba Kitap Açıklaması

 


Şiddet dolu, katı, kırılan ama bükülmeyen bir gelenek. Gerekirse kanla korunan alternatif bir ahlak. Bir jest olarak ölünen ve öldüren, stilize bir savaş...Hatırlanacak ve unutulacak ne çok şey var...Soluk kesici bir roman, soluk kesici bir film...Sayfa Sayısı: 544

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: E Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Kendini kültürel imgeleme, Mario Puzo’nun Baba’sı kadar derinlemesine kazıyabilen pek az roman vardır. Baba, Amerikan tarihinin oldukça tartışmalı bir döneminde, siyasal kurumların ve toplumsal pratiklerin görülmedik biçimde mercek altına alındığı ve sorgulandığı bir dönemde çok satanlar listesine girdiğinde çıtayı yükseltmişti. Roman, Balzac’tan alınan özdeyişteki “her büyük servetin arkasında bir suç vardır” yargısını irdeleyerek iktidarın kökenleri ve meşruiyeti üzerine bazı sorular sorar. İşlerin “gerçekte” nasıl yürüdüğünü göstermek iddiasını taşıyan roman, bir yandan da okuyucuyla oyunlar oynar..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.11.2020

ilk okuma

Ayakta kalmak için ölmenin ve öldürmenin kutsandığı bir roman. elinize aldığınızda bırakamayacaksınız. 01.11.2020

30.10.2020

mafya

Devlet içinde devlet olan mafyanın ne demek olduğunu en iyi anlatan bir roman. mafya lideri olma karakterini en iyi analizini Don Corleone karakteri ile yaratan Mario Puzo ya tebrikler. “Güç boşa harcanacak şey değildir.” “Büyük adamlar doğuştan büyük değillerdir yıllar içinde tecrübelerle büyürler. Vito Corleone içinde böyle olmuştur.
1929 da büyük buhranda iç yasağı bitip büyük mali kriz dönemi başladığında vito bir vaftiz babası bir Don olmuştu.” S260 filmi izlemeden okumayı istedim.30.10.2020

02.06.2020

efsane

hem kitabı hem filmi efsane olan eser. filmi izlemeden kitabı okuyun

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.