Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

Deha ödüllü psikolog Angela Duckworth başarılı olmanın sırlarına dair yeni ve şaşırtıcı bulgular paylaşıyor. Yaptığı en son araştırmaların sonuçlarından yola çıkan Duckworth, yalnızca doğal yeteneklerine güvenmeyip “azim” denen özelliği uygulamaya dökerek harika işler başaran insanları örneklerle anlatıyor. Aynı zamanda herkesin daha azimli olmasını sağlamak için altı önemli etkene odaklanan bir azim formülü veriyor: ilgi, çaba, umut, sebat, amaç, tutku. İşte bu kitapta bulabileceklerinizden bazıları: 

 

  • Dâhi veya doğuştan yetenekli olmak mı, yoksa azimle gayret etmek mi başarıyı daha çok etkiler? 
  • Toplum olarak bilinçaltımızda neden doğal yetenek yanlısıyız? 
  • Başarılı olmak için ölesiye çalışmak mı gerekir? 
  • Azmetmenin doğasına aykırı gibi görünse de neden gerektiği yerde pes edilmelidir? 
  • Potansiyelimizi gerçekleştirmek için azimden nasıl faydalanabiliriz?

 

Spor, eğitim, sanat ve iş dünyası gibi çeşitli alanlarda birçok başarılı insanla röportaj yapan Duckworth, çok geniş bir kitleye hitap eden Azim kitabında, sırf deha ya da doğal yetenekle elde edilemeyecek büyüklükte başarılara ve mutluluğa ulaşmak için bilimsel verilere dayanan, etkisi kanıtlanmış bir yol sunuyor.

 

Kitap Editörü:Rumeysa Nur Ercan

Sayfa Tasarım:Meral Gök

 

Puanlamalar

%40
%20
%20
%20
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

10.02.2019

Azmin Bedeli

İzlemek ve okumak birbirinden farklı eylemler. Okumak çok daha proaktif bir süreç. Ben bu kitabı okurken 3 yaşından beridir kudretini bildiğim azmi; dev bir makinenin aksamasına sebep olan eksik bir dişli gibi hayatıma dahil ettim ve o makinenin işlemesini hayretle izledim. Bir kadının babasının düşündüğünün aksine azmi sayesinde kendinden çok daha yetenekli -zeki- insanların önüne geçmesi ve bunu bilimsel bir araştırma halinde ispat etmesini içeriyor kitap. Nasihat vermeksizin sizi çalışmanın -azim ile çalışmaya devam etmenin yetenekli doğmaktan çok daha üstün olduğuna ikna ediyor. Okuyun.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız