Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

John Green’in en sevilen kitaplarından biri olan Aynı Yıldızın Altında (The Fault in Our Stars), New York Times Bestseller listesinde 1 numaraya kadar yükseldi ve birçok ülkenin çok satanlar listesinde haftalarca yer etti. Kitap Toplam 6 adet ödül kazandı. Ana dilinde 2012 yılında yayınlanan kitap ülkemizde 2013 Haziran ayında Çevirmen “Çiçek Eriş” tarafından çevrildi ve Pegasus Yayınları tarafından yayımlandı. Kitabın Orijinal kapak tasarımı “Rodrigo Corral"a aittir.


Aynı Yıldızın Altında konusu ile ilgi çeken bir eser olarak kitabın anlatıcısı Hazel Grace’in bir destek grubunda tanıştığı bedensel engelli Augustus Waters’la yaşadığı aşkı işlemektedir.


Yazar kitabın adını Shakespeare’in Julius Caesar adlı eserindeki "Kusur (the fault), sevgili Brutus, yıldızlarda (stars) değil ama bizde" repliğinden esinlenmiştir.


Kitap 2014 yılında “Josh Boone” yönetmenliğinde “Shailene Woodley” ve “Ansel Elgort”un oyunculuğuyla sinema filmi olarak beyazperdede hayat bulmuştur. Aynı Yıldızın Altında kitap olarak gördüğü başarıyı film olarak da görmüştür.


 


Kitabın Aldığı Ödüller:


New York Times’ın En Çok Satanlar Listesinde 1 Numara


Time dergisi, 2012′nin En İyi Romanı


Goodreads, 2012′nin En İyi Genç Yetişkin Kitap Ödülü


Wall Street Journal’ın En Çok Satanlar Listesinde 1 Numara


Amazon’un En Çok Satanlar Listesinde 1 Numara


Indiebound’un En Çok Satanlar Listesinde 1 Numara


 


Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

 

Puanlamalar

%85,3
%5,3
%5,3
%1,3
%2,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.02.2019

Bir insana bir insan her zaman yeterdi.

Kimi zaman bir kitap okursunuz ve o kitap içinizi tuhaf bir coşkunlukla doldurur ve paramparça olmuş dünyanın, hayatta olan tüm insanların o kitabı okumadan tekrar bir araya gelmeyeceğini hissedersiniz. Kimi zaman da insanlara söyleyemediğiniz kitaplar vardır, öyle güzel ve nadir ve sizin olan kitaplardır ki sevginizi ilan etmek ihanetmiş gibi hissettirir. Bu öyle bir kitaptı benim için. Fazlasıyla duygusal  , akıcı fakat bir o kadar da derin bir kitaptı. Nefes almayı çok kolay bir şey sanmışız. Size nefes almak onlar için büyük bir lütuf desem. Veya bir bacağa sahip olmak veya görmek... Yarım olmak ne kadar da korkunçmuş! Kitap bana onların acılarını bir nebze de olsa anlamamı sağladı. Ölümü bir misafir bekliyormuş gibi bekliyorlar. Hayatlarındaki insanlar (anne, baba vs.) çocuğumuz, kardeşimiz öldükten sonra hayatımıza nasıl devam ederiz diye düşünerek yaşıyorlar. Daha önce hiç bu konuda böyle detaylı düşündüğümü hatırlamıyorum. Ama bu kitap benim yaşamadığım bir hayatı anlattığından çok etkilendim.

08.01.2016

güzeldi

ne çok abartılacak ne de hic güzel bi kitap denecek kadar değil. oeta seviyede birkaç gün içinde bitirebieceğiniz.boş zamanları kitap okuyarak değerlendirilecek bir kitap..

03.01.2016

Harika

Filmiylede olsun kitabıylada olsun beni hep etkileyen harika bir kitap her seferinde göz yaşlarınız durmuyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız