Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Aynı Yıldızın Altında Kitap Açıklaması

 

Aynı Yıldızın Altında

ABD’li yazar John Green’in en sevilen kitapları arasında yer alan Aynı Yıldızın Altında, etkileyici hikayesiyle yayımlandığı günden bu yana kalplere dokunmaya devam ediyor. 2012 yılında The Fault in Our Stars adıyla okurlarına ulaşan kitap; aynı yıl New York Times, Wall Street Journal, Amazon ve Indiebound’un “En Çok Satanlar” listelerinde yer almasının yanı sıra birçok ödülle de başarısını ispatlıyor. Time dergisi tarafından “2012′nin En İyi Romanı” seçilen yapıt, ayrıca Goodreads tarafından verilen “2012′nin En İyi Genç Yetişkin Kitap Ödülü”nün de sahibi oluyor.

Hastalığın Pençesinde Filizlenen Bir Aşk Hikayesi

2014’te beyaz perdeye de aktarılan Aynı Yıldızın Altında adlı eserin başkahramanı ve anlatıcısı, 16 yaşındaki akciğer kanseri bir genç kız olarak okur karşısına çıkıyor. Hazel Grace adındaki genç kız, hastalığı yüzünden yaşıtlarına nazaran oldukça izole bir hayat yaşıyor. Genç yaşta yakalandığı ölümcül hastalık, Hazel’ın ailesi ile daha yakın ilişkiler kurması sayesinde onun için biraz daha katlanılabilir bir hale geliyor. Ve annesinin onu kanserli çocuklar için bir destek grubuna katılmaya teşvik etmesiyle kitaptaki olaylar şekillenmeye başlıyor.

Hazel, katıldığı destek grubunda Augustus Waters adlı bir gençle tanışıyor ve aralarında bir çekim oluşuyor. Zamanla duygusal olarak yakınlaşan ve birbirilerinin hayatına dahil olan iki arkadaş, ölümün sınırındaki sıra dışı ilişkileriyle aşka farklı bir pencere açıyor. Kitabın dokunaklı öyküsünün yanı sıra romantik anlatımı, başarısının altında yatan esas yönünü oluşturuyor. Bir solukta okuyacağınız Aynı Yıldızın Altında ile siz de yeniden başlamak isteyeceğiniz bir okuma deneyimine hazır olun!

Bunu Biliyor muydunuz?

John Green, eserini adlandırırken Shakespeare’in Julius Caesar adlı piyesinden esinlenmiştir. Kitabın adı, piyeste geçen "Kusur (the fault), sevgili Brütüs, yıldızlarda (stars) değil ama bizde." repliğinden gelmektedir.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun

John Green’in tüm dünyada yankı uyandıran bu çarpıcı eserini siz hala okumadınız mı? Yetişkin genç edebiyatının dünya genelinde öne çıkan eserlerinden Aynı Yıldızın Altında, sepete özel avantajlı fiyatlarla sizleri bekliyor. Bu kitabı kütüphanenize eklemek için siz de hemen şimdi sipariş verin, fırsatları kaçırmayın!

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

24.02.2019

Bir insana bir insan her zaman yeterdi.

Kimi zaman bir kitap okursunuz ve o kitap içinizi tuhaf bir coşkunlukla doldurur ve paramparça olmuş dünyanın, hayatta olan tüm insanların o kitabı okumadan tekrar bir araya gelmeyeceğini hissedersiniz. Kimi zaman da insanlara söyleyemediğiniz kitaplar vardır, öyle güzel ve nadir ve sizin olan kitaplardır ki sevginizi ilan etmek ihanetmiş gibi hissettirir. Bu öyle bir kitaptı benim için. Fazlasıyla duygusal  , akıcı fakat bir o kadar da derin bir kitaptı. Nefes almayı çok kolay bir şey sanmışız. Size nefes almak onlar için büyük bir lütuf desem. Veya bir bacağa sahip olmak veya görmek... Yarım olmak ne kadar da korkunçmuş! Kitap bana onların acılarını bir nebze de olsa anlamamı sağladı. Ölümü bir misafir bekliyormuş gibi bekliyorlar. Hayatlarındaki insanlar (anne, baba vs.) çocuğumuz, kardeşimiz öldükten sonra hayatımıza nasıl devam ederiz diye düşünerek yaşıyorlar. Daha önce hiç bu konuda böyle detaylı düşündüğümü hatırlamıyorum. Ama bu kitap benim yaşamadığım bir hayatı anlattığından çok etkilendim.

08.01.2016

güzeldi

ne çok abartılacak ne de hic güzel bi kitap denecek kadar değil. oeta seviyede birkaç gün içinde bitirebieceğiniz.boş zamanları kitap okuyarak değerlendirilecek bir kitap..

03.01.2016

Harika

Filmiylede olsun kitabıylada olsun beni hep etkileyen harika bir kitap her seferinde göz yaşlarınız durmuyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.