Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Aylak Adam Kitap Açıklaması

 

Aylak Adam

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Mesele'nin Yorumu

“Sevişen iki insanda bile bir anda aynı duygular olmuyor” (Aylak Adam)
Yusuf Atılgan Aylak Adam’ı, kısa, kesik ve fiil/eylem yoğunluklu cümlelerini en çarpıcı şekilde sıralayarak, yani kahramanı C.’ye sıralatarak sonlandırır. “Sustu. Konuşmak gereksizdi. Bundan sonra kimseye ondan söz etmeyecekti. Biliyordu; anlamazlardı,”1 diyerek koymuştur noktayı; söylenecek söz yoktur. Nurdan Gürbilek’in ifade ettiği üzere, yazar da kahramanı gibi susmayı tercih eder ve romanı bitirir. Bu susuş, aylağı takip eden okur için makul bir seçim olabilir. Böylesi bir romanın ardından susmak, okunduğu yerde bırakmak, son cümleleri defalarca okuyup susmak... .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap Kahramanın adını da vermez bize yazar. Sadece C. Ona göre isim bir insan hakkında insanlara fikir verebilecek, bir insanı anlatacak son şeydir. Bize bir başkası ya da başkaları tarafından tesadüfen yakıştırılmıştır. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

29.10.2017

44 sayfa

İlk 44 sayfaya sabrederseniz sizi muazzam bir kitap bekliyor. Hafif bir Sabahattin Ali havası,buram buram yalnızlık,insanın içini ısıtan bir kitap.

30.12.2016

Harika Bir Kitap

İnsanın iç dünyasını en iyi yansıtan kitaplardan biri. Daha önce okuduklarım böyle içime işlememişti. Yalnız yaşayan insanlar daha bir derinden etkilenecek bu bir gerçek.

20.12.2015

Müthiş

Yıllar sonra bile Aylak Adam dendiğinde tüylerim diken diken olur kitabın olumsuz tek bir yanı var sigarayı sevdirebilir :)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.