Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Avrupa'nın Gelecek Sınırları Kitap Açıklaması


"Mustafa Kemal Atatürk'ün başlattığı modernleşme sürecinin açık ve uzun dönemli beklentisi olan Avrupa Birliği'ne entegre olması Türkiye'nin çıkarınadır."


"AB neden Türkiye ile müzakere ediyor. Çünkü Avrupa bizim değerlerimize, hukukun üstünlüğüne ve ortak politikalara sahip çıkan istikrarlı, demokratik ve refah içinde bir Türkiye'ye ihtiyaç duyuyor. Bu tamamen bizim çıkarımızı ilgilendiren bir konudur çünkü zamanımızın getirdiği en büyük zorluk, Avrupa'nın hem kıtanın içinde, hem de dışında İslam ile olan ilişkisidir. Türkiye istikrarsız Ortadoğu'da bir istikrar abidesidir."
"İstatistiklere göre, bugün başta Almanya, Fransa ve İngiltere'de olmak üzere Avrupa'da 12 ila 15 milyon arasında Müslüman yaşamaktadır. Bu durum, Avrupa'nın demografik yapısmı hızlı biçimde değiştirmektedir, örneğin Berlin'de Protestanlığın ardından en büyük ikinci dini inanç Katoliklik değil, İslam'dır."
"Pek çoğu AB üyesi devletlerin vatandaşları olmak üzere şu anda AB'de milyonlarca Müslüman yaşadığına göre, AB'yi bir Hıristiyan kulübü olarak nitelendirmek anlamsızdır."
"bak, İran ve diğer Ortadoğu ülkelerindeki gelişmeler; dinler ve medeniyetler ya da enerji ile ekonomik büyüme arasındaki ilişkilerde AB ve Türkiye'nin birbirlerine ihtiyaçları var. İşte bu yüzden Türkiye'nin AB'ye katılımını destekliyoruz. Güvenlik, ekonomi, enerji ve uygarlaşma meselelerinde ortak değerleri ve çıkarları paylaşıyoruz."
—Olli RehnSayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: 1001 Kitap

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.06.2010

Bu kitap kime hitap ediyor, okuyan var mı?

Evet kitabı alma sebebim farklı idi. Ancak ne umdum ne buldum. Sayın Rehn'e ulaşabilsem sadece şunu sorardım: Neden kitapta Türkiye'yi AB'ye almayacağınızın imasını yaparken 2 tane tarih verdiniz? Yani elle tutulur birşey yokken, "Gece Yarısı Ekspresi çoktan geride kaldı" derken (sayfa:138) neden burada değişen bir şey yok? İnanın siz ve muhataplarınızın dürbünle baktığı yerde ben bulunuyorum, bana sormanızı da isterim. Saygılarımla...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.