12,0 TL
Standart Teslimat : 28 Haziran - 01 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Atom Bombasını Ben Attım Kitap Açıklaması

 

Enola Gay 509. Kompozit Grubu'nun pilot ve komutanı Albay Paul Tibbets, "Flight of the Enola Gay" adlı otobiyografisinde Eatherly'nin neden bu kadar suçlu hissettiğini anlayamadığını söyledi. Eatherly, Hiroşima'yı Tibbets'in B-29'undan (Little Boy atom bombasını taşıyan uçağın ismi) yaklaşık bir saat önce izleyen B-29 hava durumuna komuta ederken, "Buck" Eatherly o zamana kadar Tinian Adası üssü için geri dönmüştü. Bu arada bomba atıldı. Tibbets'ten alıntı yapmak gerekirse: "Aslında Binbaşı Eatherly saldırıya katılmadı ve uykusuz geceler boyunca peşini bırakmadığı varsayılan bomba patlamasını görmedi bile." Tibbets'e göre Eatherly, Straight Flush mürettebatından sadece biri... Aynı zamanda Hiroşima baskınının kendisini ünlü yapmamasına gerçekten üzülen ve "Çılgın pilot" hikâyesini almaya gelen gazetecilere oynamaya çok hevesli bir oyuncu...
Claude Eatherly vicdan yükünün altında ezilen bir "Efsane Pişmanlık" mıdır, yoksa tarihin şahid olduğu en dehşetli katliamlardan birinde görev alıp sonrasında bun-dan nemalanmak için çabalayan bir aktör müdür? Bu soruların görece cevapları üzerine kafa yorup yormamak size kalmış. Ancak gerçek olan bir şey var: İnsanlar insanları katlediyor... Sonra da bu katliamları gerekçelendiriyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.