4/5 - 6 Kişi Yorum Yap
16,88 TL
25,0 TL %32
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 29 Eylül
Standart Teslimat : 30 Eylül - 06 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

“Çıt diye kırılıyor iki insan. Bir vakit kaynadıkları yerden. Kimse duymuyor. Arabalar geçiyor sokaktan. Çocuklar koşuyor. Küfrediyor biri. Bir kadın camdan bağırıyor mahalle bakkalına: ‘Kadir, iki ekmek!’

‘Tamam, abla! Hemen!’ (...) Kimse duymuyor o incecik kırılma sesini, hayatın gürültüsü patırtısı içinde. Bir tek ikisi.”

Melisa Kesmez ilk kitabı Atları Bağlayın Geceyi Burada Geçireceğiz’deki öykülerinde derin yaşanmışlıkların, büyük hayal kırıklıklarının, küçük mutlulukların, irili ufaklı şaşkınlıkların, yenilgilerin, tatlı sarhoşlukların, anların, olasılıkların fotoğraflarını çekiyor usul usul.

Bu fotoğraflarda melankoli de var, tatlı bir esinti de; yalnızlıklar da var, yanlışlıklar da; mutsuzluklar da var, mutsuzluğa nanik yapanlar da…

Kesmez’in bir arkadaşla sohbet ediyormuş gibi hissettiren kalemi dertli ama ruhları karanlık olmayan insanların -en çok da şehirli kadınların- hallerini içtenlikle ve doğallıkla anlatıyor…

Atları Bağlayın Geceyi Burada Geçireceğiz hayattan sızan ayrıntıların kitabı.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%33,3
%50
%16,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

04.10.2019

Atları Bağlayın

Melisa Kesmez, bu kitabında bütün hezeyanlarından sıyrılan ya da bütün hezeyanlarıyla var olan o kadınlara bir ağacın hışırtısını duyumsamanın hassasiyetiyle seslenirken yalnız bir eylem haliyle yaşamaktansa yürümeye ve nihayet gitmeye kalkışan bütün o kadınlara ustaca bir selam çakıyor ve çeşitli kisverlerle kendi var oluş serüvenlerinden uzaklaştırılan ve ya da mahrum bırakılan bütün kadınlara ithafen kaleme aldığı satırlarda harbi bir süreç eleştirisinden de okuru mahrum bırakmıyor.

11.09.2019

Başarılı

Melisa Kesmez'in okuduğum ve henüz tamamladığım 3. öykü kitabı oluyor kendisi. Nohut Oda ve Bazen Bahar'a göre sayıca daha fazla ve kısa öykülerden oluşan bu kitapta da insana dair duygu ve durumlar, aile, ikili ilişkiler, gözden geçirilmesi gereken hayatlar, bitirilmeye cesaret edilemeyen veya edilen birliktelikler, o an içinden geleni yapmak ve kendini tanıyıp bulmak uğruna vazgeçilen ilişkiler gibi bir çok konu işlenmiş. Oldukça sempatik, zengin bir anlatım. Asla sıkılmadan okuyorum Melisa Kesmez'in öykülerini. Bu kitabı da gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Ancak Nohut Oda daha iyiydi nazarımda.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.