Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Cesaretimiz var mı her şeyi bir anda öylece bırakıp gitmeye? İnsan her nereye giderse gitsin kendini de beraberinde götürmez mi? Varlığından güç aldığımız arkadaşlar ne zaman yük haline geldi? Hepimiz başarılı olmak zorunda mıyız bu hayatta? Her seferinde duvara tosladığımız halde hâlâ yeni ilişkiler kurmaya, var olanı kurtarmaya çalışmak hayal kırıklıklarına bağımlı hale gelmemizle açıklanabilir mi? Melisa Kesmez, heyecanlı ve mütevazı sesinin her satırda hissedildiği kısa öykülerinde soruları müzikle, dramla, şiirle yoğuruyor, cevapları ise nüktedanlığı da elden bırakmayarak veriyor.

"Aklımızın devre dışı, sadece kalbimizin olduğu" yeniyetmelikten zaman mefhumunun olmadığı balık krakerli ve kaygısız çocukluk yıllarına, yüzyıllık dostla oturulan öğle rakısından patrona son çare olarak yazılan istifa maillerine, sevdiğimiz "o" olmayı çoktan bırakmış uzatmalı evliliklerden gel demese de gittiğimiz, gitmek istediğimiz sevgililere, eski sevgililere, aileye, aldatmalara, aldatılmalara; üzerimize haddinden fazla gelen ancak bir türlü vazgeçemediğimiz "modern dünyamızın" tüm inceliklerine dokunuyor, yalın ama coşkulu, naif ama kararlı, fısıldıyor kulaklara: Atları Bağlayın, Geceyi Burada Geçireceğiz.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 140

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

 

Puanlamalar

%52,9
%29,4
%5,9
%0
%11,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

24.05.2019

Atları Bağlayın Geceyi Burada Geçireceğiz

Melisa KESMEZ'in akıcı naif dili ile pekişen, bir yerinden hayatımıza sızan öyküleri var bu kitapta. Aşık kadın, yalnız kadın, anlaşılmak istenen kadın, çevresinin istediği şekilde mutlu olması beklenen kadın ve öyküleri içimizdeki tüm kadınlara bir şekilde uyan bir tanım buluyor ya da zaten bu insanları yakından tanıyor hissiyatı veren güzel okunası bir kitap.

19.05.2019

Muhteşem

Bir dosta anlatır gibi. İçten, yalın, bizden. Biri değilse, öteki hikâyesiyle yaşanmışlıklarınıza dokunuyor Melisa Kesmez. Tüm öykülerinde sanki otobiyografik bir tat var. Bu da “ben” anlatıcının ve onun anlatma gücünün sırrı olsa gerek. Tabii sahiden de biraz gerçeklik payı vardır belki, kim bilir... Sizi karşısına almış sakin sakin anlatırken, bir dostu dinlermiş gibi, ortak hisleri paylaşıyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Hayattan beklentiler, bunalmalar, istifalar, kaçıp gitmeler, geride bırakma arzusu ile yanıp tutuşmalar, aşık oldum sanmalar, çağırmasa da gitmek istemeler, evliliğin ucundan dönmeler, boşanmalar, aldatmalar, aldatılmalar, eski sevgililer, yeni dostluklar, çocukluk anılarımızın bıraktığı acı tatlı hisler, okul yıllarından bu yana süregelen dostluklar ve fonda illa ki bolca rakı... Daha anlatacak çok hikâyesi var gibi ama acelesi yok gibi usul usul anlatıyor Melisa Kesmez. Sevdim, çok sevdim. Not: Hele bir de Barış Bıçakçı’ya yaptığı güzellemelere rastlayınca, okumak daha da büyük keyif oldu.

06.02.2019

hayattan kesitler

her hikâyede kendinden bir iz bulabileceğin ve su gibi çabuk bitirilen güzel kitap! yazarın tasvirleri betimlemeleri çok güzel, o anları yaşıyormuş hissi veriyor okuyucuya ...diğer kitaplarını da okuyacağım...

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız