Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Astrolojinin Bilimle İmtihanı Kitap Açıklaması

 


Astroloji neden ve nasıl ortaya çıktı?
Astroloji neden "sahtebilim"dir?
Astroloji neden bu denli "tuttu"?


Tevfik Uyar bu üç soru ve yanıtları çerçevesinde, gerçeğe tutkuyla bağlı olanlara seslenerek, yıldızların bize neleri söyleyemeyeceğini ortaya koyuyor. Astrolojinin Bilimle İmtihanı, sahte inanışlar ve merak duygumuzun oburca sömürülmesine karşı bir "yalansavarlık" çalışması. Bir yanda işkembe-i kübrada imal edilmiş sözde bilgiler ve kehanetler var, diğer yanda bilimin ve mantığın söyledikleri…

Uyar, "Mars ve Venüs'u?n etkisiyle şu sıralar her zamankinden daha duygusal olabilir, ailevi konularda bir takım çözümsüzlüklerle karşı karşıya gelebilirsiniz" falcılığının anatomisini çıkarıyor, sonra da otopsisini yapıyor.

İlk gazete astroloğunun şaşırtıcı öyküsünden finansal yatırımlar ile isimlerimizdeki harflerin ilişkisine kadar, çağlar öncesi ile gelecek arasında gezinen, son derece keyifle okunan, uyarıcı bir kitap. (Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 236

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.12.2018

Bilim ışığı

Astrolojinin günümüz de bizi yönlendiren burçlar safsatasının dışında, doğru bilgileriyle neleri ifade ettiği, bilime yürüdüğümüz gerçekçi bir kitap. Bilime saygı sonsuz.

07.01.2016

Safsata

Bilimsel makaleleri kaynak gösteren bir kitaba safsatalarla dolu demek ancak bir astrologun ağzından çıkardı. Kitap astrolojinin tüm foyasını ortaya çıkardığı için buraya bile yorum yazıp kendilerini savundukları yazının reklamını yapıyorlar.

03.01.2016

safsata dolu

Tevfik Uyar´ın düştüğü safsataları ve kitabının yanlış bilgilendirmelerle dolu olduğu için bilimsel olamayacağını ortaya koyan bir inceleme yazısı yayınlandı. Tevfik Uyar´ın bilimle imtihanı olarak google´da arama yaptığınızda ulaşabilirsiniz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.