4/5 - 3 Kişi Yorum Yap
17,5 TL
25,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 11 Mayıs - 14 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Asla Yapma Kitap Açıklaması


Kaçarak kurtulamazsın!

Gözleri bağlı ben... Zincire vurulmuş benç... Köşede, ellerim arkadan kelepçelenmiş, bir sandalyeye bağlı, dilime bir cerrah iğnesi batırılırken ben...Tutsaklık insana bir şeyler yapar. Ne kadar aşağılık bir hayvan olabileceğinizi gösterir. Hayatta kalmak ve bir gün öncesine göre daha az acı çekmek için nasıl da her şeyi yapabileceğinizi gösterir...

Çocukluk arkadaşları Sarah ve Jennifer için dünyayı güvenli kılmanın tek bir yolu vardır. "Asla yapılmayacaklar listesi" oluşturmak ve bu listeye sonuna kadar uymak. Uçak kazaları, doğal afetler, hastalıklar, tecavüz... Hepsinden kaçınmanın mümkün olduğuna inanırlar. Üniversiteye başladıklarında odalarının başköşesine asarlar listeyi. Ama bir gün listenin önemli bir kuralını ihlal ederler. Sarah kendine geldiğinde bir mahzendedir, çırılçıplak soyulmuş ve ayak bileğinden duvara zincirlenmiştir. Ve yalnız değildir. Orada bir deri bir kemik, çıplak, yanındaki duvara zincirli iki kız daha vardır, ama Jennifer ortalarda yoktur. Ve onları kaçırıp bu mahzene kilitleyen adam acı verme yöntemleri konusunda çok "rafine" ve incelikli tekniklere sahiptir!

Koethi Zan'ın hakları 20 ülkeye satılan, CBS tarafından filme çekilecek olan romanı Asla Yapma bir sayfadan diğerine soluğunuzu tutarak geçeceğiniz müthiş bir psikolojik gerilim romanı. Okurken tıpkı başkahramanın kendisi gibi, rahatsız edici bir fikre, suçun felsefesi üzerine bugüne dek söylenmiş en kafa karıştırıcı o cümleye tosladığınızı hissedeceğiniz bir kitap:

Kurban her zaman suçludur!
(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 324

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 279

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Puanlamalar
%33,3
%66,7
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.01.2020

Muhteşem

Kitap müthiş.. Bir günde bitirdim, çünkü elimden bırakamadım. Yazarın başka kitapları da, olsaydı tereddüt etmeden alırdım!

26.08.2019

tavsiye ederim

Öncelikle şunu belirtmek isterim. Kitap, uzun süre mahzene kapatılmış işkenceye maruz kalmış kızların sonunda kurtulduktan sonra da bu işin peşini bırakmadıklarını anlatıyor. Genel olarak bakıldığında kitap sürükleyici. Ama bu sürükleyiciliğin anlatımdan değil sıra dışı ve alışılmamış kurgusundan kaynaklandığını düşünüyorum.  Kitabın ortalarına doğru yazarımız konudan biraz uzaklaşsa da anlatım bütünlüğünü koruyabilmiş neticede.Evet ,sonu biraz farklı ve ilginç ama daha iyi bir son olabilir miydi ?Evet olabilirdi. Ama yine de bütününe bakacak olursak kitabı beğendim ve tavsiye ederim ( bazı eksikleri olsa da... )

21.04.2016

Sürükleyici.

Kitap gerçekten de çok sürükleyici, çok kolay okunuyor. Ancak inandırıcılık kısmında tökezliyor. Hikayeyle ilgili ipucu vermeyelim ama özellikle sonlara doğru böyle bir travma atlatmış insanı bırakın, normal insanın bile gösteremeyeceği cesareti gösteren bir baş kahraman var. Olacak gibi değil. Ama bunun dışında su gibi akıyor kitap. Konu ilginç, klişe sonunu saymazsak...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.