Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Aşk Dersleri Kitap Açıklaması

Günümüzde "normal" ilişkiler şu şekilde tanımlanır: İki kişi tanışır, birbirine âşık olur, bu aşkı evlilikle taçlandırır, çok geçmeden çocuk yapmaya karar verir ve sonsuza dek mutlu yaşarlar. Bu son, aslında hikâyenin başlangıcıdır.

Alain de Botton son romanı Aşk Dersleri'nde uzun ilişkinin karmaşık ve çetrefil yollarının izini sürerek, sevgililerin o romantik ve büyülü başlangıçların ardından didişmelerden surat asmalara, ilgisizliklerden ihanetlere uzanan küçüklü büyüklü sarsıntılarına odaklanıyor. Yaşanan hayal kırıklıklarını, eğilip bükülen idealleri ve duyguları, baskılarla değişim geçiren gerçekliği muziplikten feragat etmeden ele alıyor.

Aşkın yalnızca bir heves ya da deneyim değil geliştirmemiz gereken bir beceri olduğunun altını çizen Botton, günümüz ilişkilerinin arkaplanını bilgece sorgulayarak insanlığın en büyük bulmacalarından birine dair kışkırtıcı bir okuma vaat ediyor. Aşk Dersleri, içinde yaşadığımız bu yanılsamalar çağında gerçeklikle başa çıkmak isteyen okurlar için davetkâr bir kitap.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%23,1
%30,8
%30,8
%15,4
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

30.12.2020

Mükemmel

Hem kendi ilişkinizi, hem diğerlerini sorgulamak için hazırsanız alabilirsiniz. Süper farkındalık yarataıcı

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.