28,0 TL
35,0 TL %20
Standart Teslimat : 01 Şubat - 05 Şubat
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Aşırı Teşhis Kitap Açıklaması

 


"Herkes doktora gitmeden önce bu kitabı okumalı! Daha fazla tetkik ve tedavinin her zaman daha iyi olmadığının kanıtlarına hoş geldiniz!"
-Dr. Susan Love, "Dr. Susan Love'un Meme Kitabı" Eserinin Yazarı-

Aşırı teşhis olgusunu karmaşık bir etmenler ağı yarattı: popüler medya hastalık korkusunu teşvik ediyor ve erken, saldırgan tedavinin her zaman en iyisi olduğu mitini yayıyor; hekimler kendileri aleyhinde açılabilecek davalardan kaçınmak için yapılmadık tetkik, bakılmadık anormallik bırakmıyorlar ve taramalardan, tıbbi işlemlerden ve ilaçlardan kâr ediliyor. Dr. H. Gilbert Welch, hastalara aşırı teşhis koyan ve aşırı tedavi eden bir sağlık sisteminin sosyal, tıbbi ve ekonomik sonuçlarını açığa çıkartarak, bizi acıdan, kaygıdan ve para yitirmekten koruyacak mantıklı bir değişime davet ediyor.

"Bu göreceli kısa kitabın en güçlü yanlarından biri, tıbbın büyük soruları üzerine düşünmek eğilimindeyseniz, bunların hepsine değinilmiş olmasıdır. Sağlık gerçekten nedir? Neden bazen "normal"i, sıklıkla zıt anlama geldiği halde "arzu edilen" ile eşitleriz? Sınırlı bir çaba olan yaşam içinde bir şeyleri önleyebilme çabasına ne zaman son vermeli? Ve şayet büyük sorular sizi huzursuz ediyorsa, bunun yerine rakamlara yoğunlaşabilirsiniz: Yazarlar kanıta dayalı tıbbın ardındaki önemli istatistiksel kavramları, dostça açıklıyorlar."
-Dr. Abigail Zuger, The New York Times-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 234

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnsev Yayınları
Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.07.2014

Mükemmel Bir Kitap

Bütün tıp fakültelerinde zorunlu ders kitabı olarak okutulması gereken bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.