54,55 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura Kitap Açıklaması

 

Saatin içindeki kum taneleri gibi parmaklarının arasından akıp giderken hayat, hikâyeleriyle birbirini tamamlayan iki âşık, belirsizlik içinde sevgilerini var ediyor. Ama bazen kum saati sadece akmıyor, yere düşüp kırılıyor, kumlar ortaya saçılıyor. Böyle anlarda ailenin sadece huzur ve güzelliği değil geçmişe terk edildiği sanılan hatıraları, marazları da taşıdığı anlaşılıyor.

İki âşığın genetik bir hastalıkla kesişen yolları bir noktada ayrılsa bile biri İstanbul’da, diğeri New York’ta aynı nefesi alıp vermeyi sürdürecekler… nefesleri yettiği sürece.

Ayfer Tunç, ilmek ilmek işlediği cümleleriyle modern bir destan yazıyor. Âşıklar Delidir ya da Yazı Tura ailenin, arkadaşlığın, sadakatin, hastalığın ama en çok deliliğin ve acının öyküsü. Çünkü âşıklar delidir ve deliler acı çeker.

Umutlandı. Yüzü açık kalmış bir kitap gibiydi, aşk hakkında hiç söylemediği sözler satır satır okunuyordu. Mucizeler her zaman beklenir hayattan. Aşkın kendi varlığından gelen, iyileştirici bir gücü vardır ve kıyaslanacak olursa, aşkla geçen zamanın özgül ağırlığı, saatlerin gösterdiği zamanınkinden kat kat fazladır.

Aşk zamanın yoğunluğunu arttırmaya muktedir olan tek kimyadır.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör: Mustafa Çevikdoğan

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

24.12.2020

Etkileyici

Ayfer Tunç’un diğer kitapları gibi bu da etkileyiciydi.Mutlaka okunması gereken bir yazar.

30.11.2020

tavsiye

ayfer tunç okumaya başlamak için harika bir başlangıç olabilir. kitap her ne kadar bir aşk hikayesini konu alsa da bunun yanı sıra anlattığı her karakter üzerinden aile kavramını ve ilişkilerini de çok gerçekçi ve başarılı şekilde yansıtmış, muhakkak kendinizden bir karakter bulabileceğiniz bie kitap. okumanızı tavsiye ederim.

19.12.2019

çok sevdim

Hiç Ayfer Tunç okumadıysanız hemen başlayın sizi sizden götüren sürükleyen bir anlatımı vardır.Ama öyle örseleyen yerden yere vuran değil sizi kendinize getiren bir anlatımı vardır.İnanın pişman olmayacaksınız.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.