3,5/5 - 29 Kişi Yorum Yap
24,15 TL
37,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 24 Ekim
Standart Teslimat : 26 - 29 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Saatin içindeki kum taneleri gibi parmaklarının arasından akıp giderken hayat, hikâyeleriyle birbirini tamamlayan iki âşık, belirsizlik içinde sevgilerini var ediyor. Ama bazen kum saati sadece akmıyor, yere düşüp kırılıyor, kumlar ortaya saçılıyor. Böyle anlarda ailenin sadece huzur ve güzelliği değil geçmişe terk edildiği sanılan hatıraları, marazları da taşıdığı anlaşılıyor.

İki âşığın genetik bir hastalıkla kesişen yolları bir noktada ayrılsa bile biri İstanbul’da, diğeri New York’ta aynı nefesi alıp vermeyi sürdürecekler… nefesleri yettiği sürece.

Ayfer Tunç, ilmek ilmek işlediği cümleleriyle modern bir destan yazıyor. Âşıklar Delidir ya da Yazı Tura ailenin, arkadaşlığın, sadakatin, hastalığın ama en çok deliliğin ve acının öyküsü. Çünkü âşıklar delidir ve deliler acı çeker.

Umutlandı. Yüzü açık kalmış bir kitap gibiydi, aşk hakkında hiç söylemediği sözler satır satır okunuyordu. Mucizeler her zaman beklenir hayattan. Aşkın kendi varlığından gelen, iyileştirici bir gücü vardır ve kıyaslanacak olursa, aşkla geçen zamanın özgül ağırlığı, saatlerin gösterdiği zamanınkinden kat kat fazladır.

Aşk zamanın yoğunluğunu arttırmaya muktedir olan tek kimyadır.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör: Mustafa Çevikdoğan

 

 

 

Puanlamalar

%41,4
%27,6
%10,3
%6,9
%13,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.12.2019

çok sevdim

Hiç Ayfer Tunç okumadıysanız hemen başlayın sizi sizden götüren sürükleyen bir anlatımı vardır.Ama öyle örseleyen yerden yere vuran değil sizi kendinize getiren bir anlatımı vardır.İnanın pişman olmayacaksınız.

06.07.2019

Her zamanki gibi muhteşem

Anlatımını sevdiğim Ayfer Tunç yine iç içe geçen hayatları, ileri geri akan zaman unsuru, farklı karakterlerde anlatıcıları, kendince hikayeleri ayrı ayrı anlatılsa bambaşka hikayeler ortaya çıkaracak bol karakterli bir kurgu ile okuma zevki yaşattı.Pek çok okura zorlayıcı gelse de ben farkettirmeden zaman sıçraması yapan okumaları takip etmeyi seviyorum. Okuma ritmimi hep diri tutuyor.İki ayrı anlatıcıyla ilerleyen iki bölümde akan ve en sonunda da karşılıklı yazışmalar, söylenmiş-söylenmemiş sözlerle finale ilerleyen kitabın ilk bölümünü yani Umut'un ağzından umut dolu ve dingin cümleleriyle hiç umut olmayan yaşamını okumayı daha çok sevdim.Sanem kısmı az çok benzer hikayelerde okuduğumuz unsurlardan oluşuyor olduğundan ve ben tüm olumsuzluklara rağmen daha dik, daha ne dediğini ne hissettiğini anlamlandırıp eyleme dökebilen karakterleri sevdiğimden olsa gerek ilk bölümdeki coşkum sürmedi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.