Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler Kitap Açıklaması

 

Denizlerin derinliğinden ormanların kuytusuna, savaş meydanlarından şaşaalı saraylara, hastanelerden gökyüzünün sonsuz maviliğine, dünyanın ve zamanın her köşesinden kendilerine dayatılan kurallara ve geleneklere isyan etme gücü bulan kadınların hikâyeleri bunlar. Prenslerini bekleyen değil, kaderlerini ellerine alan prenseslerin hikâyeleri... Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler; yüz asi kadının, Sally Nixon, Cristina Portolano, Sarah Wilkins, Barbara Dziadosz gibi dünyanın dört bir yanından altmış asi kadın tarafından çizilen olağanüstü illüstrasyonlarla renklenmiş hayatları... Bildiğimiz dünyanın bilmediğimiz gerçekleri... Ödüllü yazarlar Elena Favilli ve Francesca Cavallo, olağanüstü yüz kadının maceralarından derledikleri masalsı gerçeklerle, okuyucuları keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Günün herhangi bir anında açıp okuyacağınız, elinizin altında bulunduğunda kendinizi iyi hissedeceğiniz, kızınıza anlatacağınız gerçek hayat hikâyelerinin masalsı versiyonu. Nesilden nesile annelerin kızlarına hediye edebileceği, ilham verici bir kitap. Aslında bir çocuk kitabı olarak tasarlanan çalışmayı, hep kitap “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde her yaştan genç kıza bir hediye” olarak yayımlıyor.


(Tanıtım Bülteninden)


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

27.02.2019

Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler

Kitap tam bir başucu kitabıydı, çok sevdim. 100 tane kadının başarı öyküsünü anlatan bu kitap, o kadın kahramanların illüstrasyonlarına da sahip. Kitap oldukça etkili ve şaşırtıcıydı. Motorcu, pilot, orkestra şefi, boksör, yazar, dövme sanatçısı, matematikçi ve daha niceleri... Bu kitabı okurken "Vay canına!" dememek elde değil. Bu kitap kadınların erkeklerden farksız olduğunu kanıtlayan bir kitap. Üstelik eğlenceli yazılmış. Tüm kızların okumasını şiddetle tavsiye ediyorum. Bu kitabı bitirdiğinizde "İkincisini de istiyorum. " diyeceksiniz.

09.01.2018

kızlarımıza okumalı muhakkak

6 yaştan iti baren keyifle okunuyor. Sadece bazı hikayelerde ki şiddet,ölüm cinsellik içerebilecek bir kaç ifadeyi yumuşatarak okuyorum şimdilik.... kızımın "kızlar istedikleri herşeyi yapabilir istedikleri herşey olabilirler" algısını günçlendirdi çok... ona "kızlardan araba yarışçısı olmaz" diyen erkek yaşıtlarına "var bi kere hem de kitabı bile var" dedirdetecek kadar etkili....

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.