Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Artikülasyon ve fonolojik bozukluğu olan bireylerin terapisinde değiştirilmesi hedeflenen en temel yapı taşları konuşma sesleridir. Dil ve konuşma terapistleri hedef sesleri öğretmek amacıyla plan yapmak, seçilen sese uygun sözcükler bulmak, sözcüklere uygun resimler aramak, etkinlikler düzenlemek gibi materyal hazırlamak için yoğun bir çaba, emek ve zaman harcarlar.

Bu kitap dil ve konuşma terapistlerinin bu yükünü biraz olsun hafifletmek amacıyla hazırlanmıştır. Artikülasyon ve fonolojik bozukluklarının farklı nedenleri olabilir ve bu nedenlere bağlı farklı yaklaşımlar ve yöntemlerin uygulanması gerekebilir.

Kitabın amacı bu olası nedenleri tartışmak yada yaklaşım ve yöntemleri açıklamak yerine, daha pratik bir yaklaşımla konuşma seslerinin tek heceli sözcüklerle öğretim denemelerine yönelik bir çerçeve plan sunarak terapistlere yol gösterici olmaktır. Kitabın uzman dil ve konuşma terapistlerine, bu alanda eğitim alan öğrencilere, mezun olmuş uzman dil ve konuşma terapistlerine ve uzman dil-konuşma terapistlerinden yardım almak üzere başvuran diğer mesleklerden uzmanlara, özel eğitim öğretmelerine ve ailelere yardımcı olacağı inancındayız.

Kitaba ait özgün çizimleriyle birlikte 229 adet resimli uygulama kartları vardır.
Kartların Sağlayacağı Faydalar:

 • Kelime hazinesinin geliştirilmesi

 • Nesne fonksiyonlarını tanıma ve ifade etme becerisinin desteklenmesi

 • Kelime ayırt etme ve tanıma becerisinin değerlendirilmesi ve geliştirilmesi

 • Fonolojik gelişimin desteklenmesi ve fonolojik farkındalık becerisinin kazandırılması

 • Artikülasyon becerilerinin geliştirilmesi ve konuşma sesi bozukluklarının düzeltilmesi

 • Okuma ve yazma becerilerinin geliştirilmesi.

 • (Tanıtım Bülteninden)  Sayfa Sayısı: 157

  Baskı Yılı: 2015


  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Maya Akademi

   

  Puanlamalar

  %100
  %0
  %0
  %0
  %0
  Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
  x

  İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız