29,25 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Arapların Gözünden Haçlı Seferleri Kitap Açıklaması

 


"Bu kitap çok basit bir fikirden yola çıkyor: Haçlı Seferleri'nin tarihini 'öteki cephe'de, yani Arapların tarafında görüldüğü, yaşandığı ve hikâye edildiği biçimde anlatmak. Kitabın hemen hemen tüm içeriği, o çağın Arap tarihçilerinin ve vakanüvislerinin tanıklıklarına dayanıyor."

Lübnan asıllı Amin Maalouf 1983 tarihli bu ilk yapıtında, on birinci yüzyılın sonundan on üçüncü yüzyılın başına kadar devam eden, ancak etkileri ve söylemi günümüze dek uzanan Haçlı Seferleri'ni egemen tarih anlayışının yerine "öteki"nin gözünden anlatıyor.

Tarih en büyük anlatıdır.
(Arka Kapak)

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir okur kitlesine sahip olan Lübnan asıllı Fransız yazar Amin Maalouf'un büyük ses getiren kitabı "Arapların Gözünden Haçlı Seferleri" YKY tarafından yayımlandı.Sayfa Sayısı: 266

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

09.07.2021

Güzel

Anlaşılır,akıcı ve öğretici.çeviri de iyi olmuş.benim için yararlı oldu.öneririm.

14.08.2020

Tarihi,okunulası bir kitap

Tarihi kitapları sevenler keyifle okuyacaklardır.Haçlı seferlerini değişik bir bakış açısından görmemizi sağlamış.Çok severek üstelik de bolca bilgilenerek okuduğum, Kesinlikle tavsiye ederim...

05.05.2020

Yine de dost değil

Amin Maalouf’tan farklı bir kitap. Romanları kadar sürükleyici değil elbette, ama tarih kokan sayfa aralarında ilginç bilgiler var. ...Türkler  savaşçı ve cesur olarak konumlandırılmış.  Bir çok kere Frenklere karşı onları kurtardıkları halde, yine de dost değil.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.