4/5 - 32 Kişi Yorum Yap
105,0 TL
150,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 06 Haziran
Standart Teslimat : 08 - 12 Haziran
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Kitap Açıklaması

“Yönetim biçimimiz komşularımızın yasalarını örnek almaz, çünkü biz başkalarını örnek almaktan çok başkalarına örnek oluştururuz. Yönetim biçimimiz az sayıda insanın değil çoğunluğun sivil haklarına saygı duyulmasına izin verdiği için adına demokrasi denir.  Şahsi ilişkilerimizi birbirimize zarar vermeden yaşarız ve kamusal hayatta başkalarına saygı gösteririz; yöneticilere ve haksızlıklara uğrayanları korumak için oluşturulan kurumlara ve özellikle yazılı olmamalarına rağmen onları ihlal edenlere utanç getiren saygımız, yasaları ihlal etmemize engel olur. […]


Güzel olanı severiz, ama ciddiyetle ve kendimizi bilgiye adarız, ama zayıflık sergilemeden; zenginlikten de ahmakça bir kibirden çok, sunduğu eylem imkânından dolayı yararlanırız ve yoksulluk utanç verici değildir, yoksulluktan kurtulmak için hiçbir şey yapmamak daha utanç vericidir. Kamusal işlerle ve şahsi işlerle bir arada ilgileniriz, başka faaliyetler yürütsek bile kamusal çıkarları ihmal etmeyiz.” 


—Perikles’in konuşması, Thukydides, Peloponnessos Savaşları, II 37-40 


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


Yay.Yön: Mustafa Küpüşoğlu
Kitap Editörü: Eyüp Çoraklı
Kapak: Adnan Elmasoğlu


 


 

 

Puanlamalar

%56,3
%18,8
%12,5
%6,3
%6,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.05.2019

Antik Yunan

Her yönüyle güzel bir kitaptır, Antik Yunan geçmişte çok ses getirdi ve gelecekte de onların sayesinde insanlık gelişecek. İnsanlık tarihimizi herkesin okumasını tavsiye ederim.

26.03.2019

Antik Yunan hakkınds

Antik Yunan'ı bilmeden moderniteyi ve içinde yaşadığımız dünyayı anlamak mümkün değildir. Sokrates, Platon, Augustin ... bu isimler Avrupa'nın ideolojik kurucularıdır. Umberto Eco da kaynak taraması ve doğru bilgi konusunda güvenilir bir isimdir.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız