Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Zeus'un öfkesini, Hera'nın kıskançlıklarını, Eros'un tutkularını kim bilmez ki?
Antik Yunan Efsaneleri yüzyıllar boyunca gencinden yaşlısına güzel ve gizemli şeyleri duyup düşünmeyi seven herkese zevk kaynağı olmuştur. Onlar insanlık tarihine bırakılan bir mirastır. Edebiyat tarihinin ayrılmaz bir parçasıdır. Çeşitli halkların edebiyatlarından etkilenmiş ve onların edebiyatlarını etkilemişlerdir.
O dönemin insanları başlarına gelen olayları, duygu ve düşüncelerini, dünyayı algılayışlarını bu tanrı ve kahramanlara uyarlayarak anlatmışlardır. Antik Yunan Tanrıları kıskançlık, kin, nefret, aşk, sevgi gibi duygularla donanmıştır.
Zeus'un öfkesini, Hera'nın kıskançlıklarını, Eros'un tutkularını kim bilmez ki?
Bu kitapta birbirinden ilginç birçok hikâye okuyacaksınız. O dönemin insanının duygu ve düşüncelerini daha iyi anlayacak, yaşadığımız toprak parçasına daha farklı gözle bakacaksınız.Sayfa Sayısı: 190

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: İlya Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

16.04.2014

çeviriden çok hoşlanmadım

Biraz acemi işi geldi bana,ayrıca çevirmenden mi kaynaklı bilmiyorum ama bazı yerlerde garip hatalar mevcut.Örneğin Hermes´ten bahsedilirken ismi bazı yerlerde birden Merkür olarak devam ediyor (Hermes´in Roma mitolojisindeki karşılığı) Bunlara hiç dikkat edilmemiş.Diğer isimler için de geçerli.Ama konusu bakımından yine de hoş,konuyu hiç bilmeyenler için daha yararlı bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.