Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Dünya üzerindeki tüm antik dönem uygarlıklarının tarihini okumak istediğiniz halde bu gözünüzü korkuttuysa, artık elinizin altında sıkılmadan ve dahası zevk alarak okuyabileceğiniz bir kitap var. Bauer'in hem yalın hem de mükemmel bir dille yazdığı Antik Dünya, bizi sürükleyici bir tarih anlatısıyla buluşturuyor. Böylece bu kalınlıktaki tarih kitaplarının her zaman zor anlaşılır ya da sıkıcı olmayabileceğini kanıtlıyor.

Dünya tarihini Antik, Ortaçağ, Rönesans ve Modern olmak üzere dört ana dönem halinde ele alan serinin ilk kitabı, tüm antik dönem uygarlıklarını her birinin ayırt edici özelliklerini de ihmal etmeden eşzamanlı olarak anlatıyor. İlk yazılı kayıtlardan Roma'nın çöküşüne kadar olan dönemdeki tüm dünya uygarlıklarının hikâyesine özenle hazırlanmış çok sayıda harita, fotoğraf ve her bölümün sonundaki zaman çizelgeleri eşlik ediyor. İnsanların umutlarıyla kaygılarını yansıtan epik öykü ile efsanelerin, kral ve liderlerin kişisel mektupları ile resmi kayıtların özenle kullanıldığı anlatı, insan seslerinin de duyulduğu son derece canlı bir tarihle baş başa bırakıyor bizi.

Susan Wise Bauer on yaşında Latince öğrendi, on yedi yaşında koleje başlayıncaya kadar ebeveynlerinin rehberliğinde evde klasik eğitim gördü. Edebiyat, Amerika ve din tarihi alanlarında uzmanlaştığı çok yönlü ve kapsamlı eğitim sürecinde dağarcığına Yunanca, İbranice, Aramice ve Korece gibi dilleri de ekleyerek çalışmaları için sağlam bir altyapı oluşturdu. Evde öğretim alanındaki en önemli uzmanlardan biri olarak kabul edilen Bauer'in, özellikle hem gençler hem de yetişkinlere yönelik tarih kitapları benzer çalışmalar arasından hızla sıyrılarak güvenilir ve çoksatan eğitim kitapları arasında yerini aldı.

"Dönemin tarihsel malzemesine hâkimiyeti ve dilinin mükemmelliği sayesinde, antik dünya tarihiyle ilgilenenler için harika bir başlangıç kitabı."
-Publishers Weekly-

"Açıklayıcı ve canlı bir anlatım."
-Booklist-

"Antik dünya tarihi üzerine doktora yapma peşinde koşmayanlara yetecek ölçüde
detay vererek Çin, Hindistan, Ortadoğu, Mısır ve Avrupa uygarlıklarını kolayca kavranan tarihsel referanslarla ve çok açık bir dille anlatıyor..."
-United State Naval Academy-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 880

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

 

Puanlamalar

%86,7
%0
%6,7
%0
%6,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

22.05.2019

Kötü tasarım ve anlatım

Kitap kapağı iyi fakat samanlı kağıt kullanarak renksiz yazı ve renksiz resimle anlatım yapılmış.Anlatım paragraf şeklinde,upuzun,yorucu ve anlam karmaşası var.Kitabı hala okuyorum fakat tüm bu sıkıcılık bir yana çok uzun kitap.Hem de gereksiz yere uzun.250 sayfa yazılabilecek kitap çok uzatılmış.

04.04.2019

Kitaba dair

"Dönemin tarihsel malzemesine hâkimiyeti ve dilinin mükemmelliği sayesinde, antik dünya tarihiyle ilgilenenler için harika bir başlangıç kitabı."

02.01.2015

Elestirim idefix´e

Her iki kitabı da idefixten aldım. Son 3 siparişimle birlikte toplam 7 kitap temin ettim idefix ten ama ne hikmetse ansiklopedi kıvamında ki bu iki kitap da ufak tefek yıpranmalarla geldi. Diğer yayin evlerine ait kitaplar matbaadan yeni cikmis gibi temiz ve sağlam ise de alfa yayınlarının bu iki kitabı kullanilmis gibiler sanki (cilt köşelerinde ve sayfalarda kıvrılma ve katlanma) bu sorun yayın evine mi yoksa idefix e mi ait bilmiyorum ama hiç hoş değil. Bunlar roman degil ansiklopedik araştırma kitapları. Kütüphanemizde ihtiyaç oldukca bakılacak kitaplar.
Gelelim kitaplara su an ilk kitaba devam ediyorum ve benim gibi dünya tarihine sonradan merak sarmış biri icin ideal bir kaynak. Tek sorunu sanırım tercumede. Cok fazla uzun ve devrik cümle bulunmakta kitapta. Kafaniz rahat değilse anlama güçlüğü cekebilirsiniz. Bazi sayfalarda normalden daha silik. Murekkep sonuna gelmis gibi. Yine de başlangıç için güzel bir eser.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız