Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


"Fırsat vermediler sana sen olman için...
Ve sen, sen olamadın yaşamın boyunca...

Doğduğun yer farklı olsaydı eğer; ailen, inancın, kültürün,
değerlerin ve yaşamın da farklı olacaktı... Şimdiki sen ile ne
benzerliğin olacaktı o zaman? Belki de hiç...

O zaman her gün bu 'ben' dediğin ne? Sonsuz bir uzayda, küçük bir küre üzerinde, kısa bir zaman diliminde yaşayan rastlantısal bir karakter... Kendisi bu kadar rastantısal olan bir karakterin; doğrular, yanlışlar, insanlar ve hayat hakkında yaptığı yorumlar ve vardığı yargılar ne kadar gerçek olabilir ki?"

Bir süre sessiz kaldıktan sonra, ağır ağır devam etti: "Beşer, evrende uykuya en düşkün varlıktır... Gece gözünü kapar ve uyur... Gündüz gözünü açar ve uyur... Rüya gördüğünü fark etmeyenin ise, o rüyanın içinde savrulmaktan başka şansı yoktur..."


"Anka'nın Kanatları", -tanıdığı herkes gibi- sorgulanmamış yaşamını tüketip, zamanı dolduğunda kendi varlığına ve içinde yaşadığı varoluşa ait hiçbir gerçek cevaba ulaşamadan dünyayı terk edecek bir bireyin; dünyayı ve kendini sorgulamaya başladıktan sonra ona görünür kılınan bir 'kapı'dan içeri girmesiyle başlayan ve tüm varlığını dönüştüren gizemli yolculuğunun anlatımı...

İsimlerin ve cinsiyetlerin açığa vurulmadığı; varoluş, yaşam, ölüm, anlam, dinler, felsefeler, aydınlanma, insan ve hepsinin ardında yatan Hakikat üzerine süren tarifi zor diyalog, okuyucuyu -Mevlana ve Yunus Emre'lerin de içinde yoğrulduğu- varlıksal öğretinin kendine has atmosferi içine alarak derinleşirken; zamanı ve mekanı aşkın bu sohbetin cevap makamında oturan ve "O" olarak geçenin 'kim' veya 'ne' olduğunun keşfi ise, okura bırakılan bir sır olarak kalıyor...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sokak Kitapları Yayınları

 

Puanlamalar

%87,5
%0
%12,5
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

03.10.2018

Sıkıcı, soyut ve anlamsız

İçinde guzel buldugum bir iki sayfa disinda, kitabın bir sitematigi ya da sayfalarin hatta satirlarin bile birbiriyle alakasi yok. Bitirene kadar canım çikti.

02.04.2017

Tasavvuf, Aydınlanma ve İnsana Dair Herşey...

Çok derin, çok net, çok kapsayıcı ve son derece büyüleyici. Tamamen kendine özgü bir tarzda yazılmış. Tüm bilgelik geleneklerini damıtıp, okurun ruhuna akıtıyor. Sayısız kitabın konsantre özeti. Tam bir başucu kitabı. Devam kitabu olan Aşk ve Ejder ise, baştan sona bir şiir gibi. Defalarca okunsa dahi, doyum olmuyor. Yeni kitapları heyecanla bekliyorum.

29.05.2015

Sağlam zemin

Dinlerin kökeni, insanın kim olduğu, bilgelik ve aydınlanma üzerine okuduğum en sağlam zemine basan kitaplardan biri. Kitapta yazanları doğrudan günlük yaşamda test edebiliyor ve saptamaların tutarlılığını görebiliyorsunuz. Yaşam değiştirecek kitaplardan. Serinin devam kitabı Aşk ve Ejder´de çıktığında ilk alanlardanım. O ise, bambaşka bir dünya.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız