Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi? Kitap Açıklaması

 


Android'ler Elektrikli Koyun Düşler mi?, ilk kez 1968 senesinde yayınlanan Philip K. Dick tarafından yazılan bilim kurgu romanıdır. Hikaye örgüsü, bir android avcısı Rick Deckard'ın, ikinci bir avcı John İsidore isyancı androidlerin peşinden gitmesi anlatılır. Roman insanlık felsefesini inceler. 1982 yılında Hampton Fancher ve David Peoples'ın kitaptan uyarladıkları senaryo Ridley Scott tarafından Harrison Ford'un başrolde olduğu Bıçak Sırtı adlı filme çekildi. Kitabın devam romanlarının başlığı da Blade Runner olarak kondu.

Kitap 1968 yılında Nebula Ödülleri'nde adaylık elde etti. 1998 yılında ise Locus Poll Ödülleri'nde 1990 yılından önce yayımlanmış en iyi bilim kurgu kitabı seçildi.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 290

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altıkırkbeş Basın Yayın

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.09.2018

Yazım Hataları

Keşke yorumları dikkate alsaydım. Cidden bu kadar fazla göze batan yazım hatası olacağını tahmin etmemiştim. De, da ek olacak yerde bağlaç, bağlaç olacak yerde ek olmuş. Ki'lerde de serbest çalışmış çeviren kişi. Özel isimlere gelen ayırma eklerinden bahsetmiyorum bile. Bu kadar yazım hatası olan bir kitabın çevirisine de güvenmem. Mümkünse hiç uğraşmayın İngilizce kitap okuyabiliyorsanız orijinalini alıp okuyun.

29.12.2016

eh işte

Bilim-kurgu çok severim ama bu kitap orta seviye. Kitabın Türkçe çevirisi ve basımı hakkın konuşursak  kapak tasarımı, kitap boyu (cep boy) ve çeviri aşırı kötü.  Kitabı klasik yapan aslında içerdiği yazıldığı zamanın ötesinde fikirler. John Isidore karakteri çok çok iyiydi ve bence ana karakter bile onun yanında sönük kalıyor. Eğer bu kitap filme adapte edilmeseydi bu kadar ünlü olmazdı. İlk defa filmi bir kitaba tercih ettim.

26.05.2015

özensiz işçilik

çeviri daha iyi olabilirdi diyeceğim ama rezalet redaksiyondan sonra hiç göze batmıyor. bu devirde böyle bilinen yayınevleri hâlâ ÿ"-de, -daÿ" eklerinin veya ÿ"herhangiÿ" gibi bazı kelimelerin yanlış basıldığı kitaplar çıkartmasın abi. 8 sene sonraki ikinci baskında hâlâ böyle hatalar varsa bu artık sallapati iş yapmaktır, okuyucuya saygısızlıktır.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.