16,72 TL
Standart Teslimat : 28 Haziran - 01 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Anadolu'nun Türkleşmesinde Denizli Kitap Açıklaması

 

Anadolu'nun Türkleşmesinde Denizli" Anadolu tarihinin küçük bir bölümünü anlatmış olsa da, o yıllarda bölgede gelişen olaylar bağlamında konunun genişliği daha iyi anlaşılır. O yıllarda bölge, hem siyasi olaylar hem de kültürel ve dini olaylar bakımından incelendiğinde hakikaten çok ilginç bilgilere ulaşılmaktadır. Selçuklular döneminde Anadolu'nun başkenti Konya olmasına rağmen özellikle şehzadelerin bölgede meliklik yapmaları, olayların etki tepkisi bağlamında Denizli ve çevresini daha önemli hale getirmektedir.

Çalışmamız dört ana bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde Anadolu ve Denizli yöresinin fethinin nasıl gerçekleştiği üzerinde; ikinci bölümde Türklerin bölgeye hâkim olmasında Mavrozomes ailesinin rolü üzerinde durmaya çalıştık. En nihayetinde de Türklerin bölgeye hâkimiyetinden sonra oluşan siyasi yapılanmaları, bunların Selçuklu'ya ve Anadolu'ya etkileri üzerinde durduk. Son bölümde ilmi ve dini yapılanmaların nasıl olduğu konusunda bilgiler vermeye çalıştık. Çalışmamızın muhakkak bazı eksiklikleri vardır. Bununla beraber Denizli ve çevresinde, Selçuklu ve beylikler dönemi araştırmaları için bir nebze olsun katkı sağlayabilirse kendi amacımıza ulaşmış oluruz

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.