3,5/5 - 3 Kişi Yorum Yap, Kazan!
24,5 TL
35,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 - 20 Kasım
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Tarih üzerindeki burjuva betonlaştırmayı göstermek, tarih alanındaki burjuva egemenliği ve bu yolla burjuva egemen ideolojiyi parçalamak doğrultusunda bir adım atmak amacıyla 1997 yılı sonlarında ortaya çıkan bu çalışma bugün aynı ihtiyacın farklı boyutlarda devam etmesinden dolayı önemini koruyor."

"Anadolu; Dün, Bugün, Yarın, Tarih ve Devrim"; son dönemlerde çokça konuşulan ancak az fikir sahibi olunan konular hakkında, "tarihin gizemli derinlikleri" de dâhil olmak üzere, yararlı bir çalışmayla bizlere yol gösteriyor, diyalektik düşünmemize önemli bir katkıda bulunuyor.

Bu kitap, yıllarca zihinlerde 'nehrin ötesinde, karşı yakasında' bırakılan ve akla gelmeyenlerin nasıl 'başa' geldiğini gözler önüne serip çarpıcı biçimde inceliyor. Tarihsel gelişmelerden yola çıkan kitap, gündemimizi işgal eden konuları da enine boyuna sorguluyor. Bilimin, aklın ve emeğin güzel bir ürününü ortaya koyuyor.

Anadolu, Dün Bugün Yarın Tarih ve Devrim, tarihe nasıl bakılması gerektiğini de gösteriyor. "Tarih çalışmasının amacı, tarih yazımı değil, tarih üzerindeki burjuva betonlaştırmayı göstermektir. Çalışmanın amacı, tarih alanındaki burjuva egemenliği ve bu yolla burjuva egemen ideolojiyi parçalamak doğrultusunda bir adım atmaktır."

Şevki YıldırımSayfa Sayısı: 544

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaldıraç Yayınevi

 

Puanlamalar

%66,7
%0
%0
%0
%33,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

28.08.2019

kötü

Zorlaya zorlaya bitirdim. Kitabın 300 sayfasını zorla okudum. Aslında sosyalizmi destekliyormuş ki bunu son bölüme kadar hiç belli bile etmedi. Kitap Osmanlıya da Türkiye Cumhuriyetinin de politikalarına tamamen karşı ilerliyor. Tarih yazıcılığını eleştiriyor daha sonra Mustafa Kemali eleştiriyor. Son bölüme gelince çare sosyalizm diyor. Çok karmaşık ve az kaynak kullanılarak yazılan bir kitap. Sosyalizmi destekliyorsa o konu üzerinden her bölümde gitmesi gerekirdi ki uzun uzun tarihi bilgiler verip sonunu böyle saçma yazması hiç olmamış. Devrim adına 500 sayfada bir şey yok. Son Bölüme gelince Sosyalizmi yazıyor. Bence okumayın

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız