24,05 TL
Standart Teslimat : 14 Temmuz - 17 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Anadolu Tanrıları Kitap Açıklaması

 


"Biz bu diyarın gerçek varisleriyiz, dedik. Ama, bu mirasımızı, şimdiye kadar dört bucağa pek mirasyedice saçtık. Osmanlı devleti sırasında, dünyanın yedi harikasının elle tutulur sanat kalıntıları, babalarının mallarıymış gibi, şimdi, Batının çeşitli müzelerindedir. 'Ne olacak? Gâvur putu! Yabancı şeyler!' dedik. O eski mimarlık ve heykeltraşlık anıtlarından çok daha önemli olarak, onlardan kalma bir de kültür zenginliği vardır. Onu da, bizim başımıza kondurmadan, 'Adam sen de! Vazgeç! Asklepios, aftospiyos, kıtıpiyoz Yunan kültürü! diye, Batılıların başlarına savurmuş bulunuyoruz. Şimdi biz, şapka diye, onların külahlarını taklide çalışıyoruz..."Sayfa Sayısı: 148

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgi Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.01.2021

Mitolojiye merak

Mitolojik inanışlar, efsaneler, adetler, gelenekler hepsi iç içe geçmiş. Küçük hikayelerle merak uyandıran bir yazım dili, keyifle okudum.

11.12.2019

Antik Yunan meraklıları için :

Antik Yunan mitolojisine meraklı iseniz kitaplığınızda bulunması gereken önemli bir eser. Yazarın her kitabı ayrı bilgi bankası . Sizi de araştırmaya yönlendiren bir kurgusu var.

31.07.2019

Mükemmel

Efsane bir kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.