Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Anabasis -onbinlerin Dönüşü- Kitap Açıklaması

 


Her şey İ.Ö. 401 yılında başlar. Pers prensi Kyros, ağabeyi kral Artakserkses'e karşı Grek paralı askerlerini de içine alan bir orduyla Lidya'nın Sardes kentinden yola çıkar. Ksenophon, bu sefere bir "savaş muhabiri" olarak katılmaktadır. Fırat üzerinde Kunaksa'da yapılan savaşta Kyros ve generalleri öldürülünce, yurtlarından 2400 km. uzakta, sarp ve düşman bir ülkede kalan gönüllüleri kurtuluşa kavuşturan, kaderin itişiyle "savaş muhabirliği"nden ordu komutanlığına geçen Ksenophon olacaktır. Dört ay sonra, gönüllülerden arta kalan "iki bin" kişi, geri dönüşlerini tamamlayarak, Karadeniz'in sularına karşı coşkuyla ünlü haykırışlarını koparırlar: Thalassa! Thalassa!


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sosyal Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

Yürümekle çözülmeyecek sorun yoktur...
Y. YAVUZ
Mirkelam’ın klibinin televizyonlara çıktığı günlerdi. Hani şu, sonradan konfeksiyon mağazalarında onun adıyla satılacak “funky” pantolonu içinde, kaldırımlar boyunca koşturduğu klip. Yanımdaki sandalyede oturan arkadaş, incelediği kitaptan başını kaldırdı:
“Şuna bak,” dedi, satırları işaret ederek, “tam da Mirkelam’ı düşünüyordum”. Elindeki, Milan Kundera’nın Yavaşlık adlı kitabıydı. Şöyle diyordu:
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.