45,5 TL
Standart Teslimat : 28 Haziran - 01 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ampute Futbolcuların Yaşam Kalitesi ve Boş Zaman Engel Düzeyleri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi Kitap Açıklaması

 

Araştırma ampute futbolcuların yaşam kalitesi ve boş zaman engel düzeyleri arasındaki ilişkiyi incelemek amacıyla yapılmıştır.
Araştırmanın evreni ampute süper liginde yer alan 156 futbolcu oluşturmaktadır. 156 ampute futbolcu arasından gönüllülük esasına dayalı olarak 100 futbolcu araştırmanın örneklem grubunu oluşturmuştur.
Araştırmada nicel araştırma yöntemleri benimsenmiştir. Ampute futbolcuların yaşam kalitesi ve boş zaman engel düşeylerini incelemek amacıyla ilişkisel tarama modeli kullanılmıştır.
Araştırmada veri toplama araçları olarak araştırmacı tarafından hazırlanan ‘‘kişisel bilgi formu’’, ‘‘yaşam kalitesi ölçeği’’ ve ‘‘boş zaman engelleri ölçeği’’ kullanılmıştır.
Araştırmada elde edilen veriler IBM SPSS programında istatistiksel analize tabi tutulmuştur.
Araştırmada elde edilen bulgular değerlendirildiği zaman genel yaşam kalitesi algılarına ait betimsel bulgular incelendiğinde katılımcılar; yaşam kalitesi ölçeği algılar

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.