İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 712

Dil : Türkçe

Amerikan tanrıları geri döndü!Yayımlandığı anda çoksatan listelerine giren, Hugo, Nebula, Locus, Bram Stoker ve SFX gibi ödülleri kazanarak zoru başaran Amerikan Tanrıları, bu kez yazarın tercih ... Tamamını gör

Tükendi

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Yazar Hakkında

Neil Gaiman

Neil Gaiman

Ödüllü çizgi roman dizisi The Sandman'i ve Terry Pratchett ile birlikte ödüllü romanı The Good Omens'ı yazdı. Çocuklar için yazdığı ilk kitap, The Day I Swapped My Dad for Two Goldfish Newsweek'in 1997'nin En İyi Çocuk Kitapları listesine girdi. İngiltere'de doğmuş olan yazar bugünlerde Amerika'daki evinde, yeri belirsiz koca, kara bir evde, egzotik balkabakları yetiştirip bilgisayarlarla kediler biriktirerek yaşamak ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


Amerikan tanrıları geri döndü!

Yayımlandığı anda çoksatan listelerine giren, Hugo, Nebula, Locus, Bram Stoker ve SFX gibi ödülleri kazanarak zoru başaran Amerikan Tanrıları, bu kez yazarın tercih ettiği metinle karşınızda. Kitabın onuncu yılı için hazırlanan bu özel çalışma, sadece yeni önsöz ve sonsözlerle değil, metne yapılan eklemelerle de genişletildi ve Neil Gaiman'ın hayal gücünü gözler önüne seren bu başyapıtın benzersiz bir edisyonu ortaya çıktı.

Gölge son üç yılını hapishanede geçirmiştir ve tahliyesine iki gün kala karısının ölüm haberini alır. Cenazeye katılmak için uçağa biner. Yanına en masum tanımla "esrarengiz" denilebilecek Bay Çarşamba oturur. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır."Artık Gölge on yaş daha yaşlı. Amerika da öyle. Ve Tanrılar beklemede."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 712

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

 

Ödüller

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap

Oylum Yılmaz

“Amerikan Tanrıları”nın kahramanı, Gaiman’ın pek çok romanında da tercih ettiği türden, sıradan bir adam: Gölge. Gasp ve darptan üç yıl hapiste yatmış, eski hayatına ve çok sevdiği karısına dönmekten başka bir hayali olmayan bir adam. Ama kaderin ona biçtiği rol hayal ettiğinden çok ama çok farklı. Hapisten çıktığında ne geri döneceği bir eş ne de sakin bir hayat bekliyor onu. Karısı, bir trafik kazasında ölüyor ve Amerika’nın eski Tanrılarıyla yeni Tanrıları arasında çıkan bir savaşın tam ortasında kalıyor Gölge.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%57,7
%23,1
%11,5
%7,7
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

15.05.2017

Bir Klasik

Fantastik Edebiyat adına klasiklerden sayılabilecek bir kitap. Neil Gaiman zaten çok beğendiğim bir yazardır. Kitap yoğun simgesel anlam içermektedir. Bu kitaba salt fantastik bir macera olarak yaklaşmak kitabı eksik değerlendirmek olur. Okunması gereken bir kitaptır.

01.10.2016

Eleştiri

Bir kitaba başladığında o kitabı kolay kolay bırakmayan ben, bu kitabı okumayı bırakıyorum.
Çeviriyi suçlasam mı bilemedim ama önce Gaiman'ı suçlasam daha iyi olacak gibi; ilkokul çocuğuna okutacak gibi yazmış, cümleler kitabın başında o kadar sıradan ve basit ki "Ali topu tut!" yazsa yeri olurmuş ayrıca cümleler neden 2'şer 3'er; en fazla 4'er kelime, zor sabrettim. Açık yazmam gerekirse okumayın okutmayın. Patrick Rothfuss okuyun mesela ;)

30.11.2015

İlk yorumu yazan kişiye düzeltme

Amerikan Tanrıları kitabını oldukça beğenmekle birlikte sitedeki ilk eleştiriyi yapan kişiye bir düzeltme yapmak istiyorum.
Kitabın bu yeni baskısının önsözünde de yazdığı üzere Neil Gaiman kitabı 9/11 öncesinde yayınlamış ve saldırıdan 6 ay kadar önce de ikiz kulelerde bulunan bir kitabevinde imza günü düzenlemiştir.
Öte yandan kendisinin sonradan Amerika´ya taşınmış bir İngiliz olduğunu bilmek de kitaba farklı anlam katıyor.
Sevgiler..