Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Derginin 25. sayısı Ocak ayında yayınlanıyor. Türk, Kürt, Ermeni ve Yahudi sosyalistlerin birlikte çıkarttıkları enternasyonalist dergi ALTÜST'te, birçok konu ve dosyaya yer veriliyor. Yayın politikası "Ulusalcı, Kemalist, milliyetçi, militarist, islamafobik ve cinsiyetçi olmayan solun memleketteki ve dünyadaki gelişmeler karşısında yaklaşımını tartışmak, pekiştirmek” olarak belirlenen derginin 25. sayısı yine dosyalarla ve teorik-tartışma yazılarıyla dopdolu.

Bu sayıda, Selahattin Demirtaş’ın Seher kitabından Denizkızı öyküsünü ünlü karikatürist Kemal Gökhan Gürses çizdi. Necmiye Alpay ile hapiste geçirdiği günler ve dilbilim hakkında kapsamlı bir söyleşi ve Yunanistan milletvekili sanatçı Kostas Lapavitsas ile uzun bir söyleşi bu sayıda yer alıyor. Dergide Serdar Korucu, Roni Margulies, Ferhat Kentel, Hakan Ataman, Atilla Dirim ve Ahmet Eken dahil daha pek çok yazar, pek çok yazı var.

 

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.