Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Altüst Dergisi Sayı 15 Kitap Açıklaması

 


Derginin 15. sayısı Nisan ayında yayınlanıyor. Türk, Kürt, Ermeni ve Yahudi sosyalistlerin birlikte çıkarttıkları enternasyonalist dergi ALTÜST'te, birçok konu ve dosyaya yer veriliyor. Yayın politikası "Ulusalcı, Kemalist, milliyetçi, militarist, islamafobik, cinsiyetçi ve homofobik olmayan solun memleketteki ve dünyadaki gelişmeler karşısında yaklaşımını tartışmak, pekiştirmek" olarak belirlenen derginin omuncu sayısı yine dosyalarla ve teorik-tartışma yazılarıyla dopdolu.

Bu sayıda yer alan "Ermeni Meselesi Hallolunmuştur" dosyasında Selim Deringil, Behçet Çelik, Nazan Maksudyan, Ferda Keskin, Ohannes Kılıçdağı ve İrvin Cemil Schick gibi yazarların yazıları, "16 Türk Devleti: Gelenek ve Günümüz" dosyasında Murat Belge, Mete Tunçay, ve Roni Margulies'in yazıları yer alıyor. Ve daha pek çok yazı, pek çok yazar var.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 64

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altüst Dergisi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.