4/5 - 69 Kişi Yorum Yap
4,65 TL
7,0 TL %34
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 28 Eylül (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 30 Eylül
Standart Teslimat : 01 - 07 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Çehov bir taşra kasabasındaki akıl hastanesinde geçen bu novellasında, eğitimli bir hasta olan İvan Dmitriç ile Doktor Andrey Yefimıç arasındaki felsefi çatışmaya odaklanır. İvan Dmitriç maruz kaldıkları adaletsizliğe, içinde yaşamaya zorlandıkları berbat koşullara karşı çıkarken, Andrey Yefimıç bunları görmezden gelmekte ısrar eder ve durumu değiştirmek için kılını bile kıpırdatmaz. Doktor sonunda içine düştüğü “felsefi” yanılgının farkına vardığında ise artık iş işten geçmiştir. Altıncı Koğuş, Rusya’nın ve ülkenin sorunlarıyla ilgilenmek yerine onları uzaktan izlemeyi tercih eden elit Rus aydınının “deliliği”nin simgesidir adeta. Altıncı Koğuş, Russkaya Mısl dergisinin 1892 kasım sayısında yayımlandığında büyük ilgi görmüştü. Hatta Lenin’in de yapıtı okuduktan sonra dehşete kapıldığı, “Kendimi Altıncı Koğuş’a kapatılmış gibi hissettim” dediği rivayet edilir. 


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%50,7
%37,7
%7,2
%1,4
%2,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.09.2020

Son derece akıcı

Toplumun beklediği davranışları sergilemeyen kişiye "deli" demek ne kadar kolay, ne kadar acımasızca aslında. Deliliğin etrafında kurulan olay örgüsünde karşımızdakiyle aynı koşullarda olmadığımız sürece kendimizi onun yerine koyarak değerlendir(e)mediğimiz çok başarılı şekilde aktarılmış.

25.09.2020

Çehov Klasiklerinden

     Novella, Avrupa’da öykü ve romanın gelişimini etkileyen, gerçekçi ve yergili bir anlatımla yazılmış sağlam yapılı kısa anlatı.             Anton Çehov 'un Altıncı Koğuş adlı novellasında, yazarın entellektüel birikiminin,felsefi bakış açısının ve toplumunu analiz etme becerisinin örneklerini görüyoruz.     Bir taşra kasabasındaki akıl hastanesinden yola çıkarak ülkesindeki sosyal,siyasal,kültürel,ekonomik,felsefi pek çok konuya bu kısa eserde değinen yazar;Rus yazarlarının eserlerinde her zaman karşımıza çıkan derin felsefi sorgulamalara, kahramanların derin analizlerine de oldukça yer veriyor eserinde.Anton Çehov 'un eserlerinde görülen ironik anlatım ve kara mizah bu eserinde de var.Anton Çehov bu eserinde Rus Yazar Dostoyevski'ye de bir selam gönderiyor kitabına yazarın sözünü  alarak.    Bence Anton Çehov 'un zevkle okunacak eserlerinden biri.Ben okurken oldukça keyif aldım.Sizlere de tavsiye ediyorum.

04.09.2020

Yaşamadan konuşmak kolaydır

Kitapta beni en çok etkileyen şey stoacılığın genel algısına karşı yapılan eleştiri oldu. Kısacık ama bence çok şey anlatan bir kitap. Kitaptan çıkardığım ve hayatımda da hep kullandığım fikir ise başlıkta yazdığım cümle: yaşamadan konuşmak -fikir yürütmek- kolaydır.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.