30,25 TL
Standart Teslimat : 02 Temmuz - 05 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Almanlar Neden Daha İyi Yapıyor: Gelişmiş Bir Ülkeden Notlar Kitap Açıklaması

 

Herkesin aklındaki büyük soru: Almanlar neden daha iyi yapıyor?

Önceki yüzyılı iki büyük yenilgi ve hatta bölünmeyle kapatmasına karşın tüm dünyaya örnek teşkil edecek bir hız ve sağlamlıkla kendini yeniden var eden bu “gizemli” ülkenin sırrı ne olabilir? Omuzlarında geçmişin büyük yükleriyle bu yaralı toplum tüm dünyada yükselen salgın, iklim krizi ve savaş gibi muazzam tehlikeler karşısında ne hissediyor ve çözümü nerede arıyor?

Almanlar Neden Daha İyi Yapıyor çokkültürlü yapısı, umut vadeden start-upları, şaşkınlık yaratan iş etiği ve kendine has çözümler üretme kapasitesiyle yirminci yüzyılın en çalkantılı ülkelerinden Almanya’yı objektif, samimi ve adil bir değerlendirmeden geçiriyor.

İngiliz gazeteci ve araştırmacı John Kampfner Avrupa’nın kalbindeki bu başarılı ülkede herkesin merak ettiği cevapların peşine düşüyor. Yaşamakta olduğumuz bu milliyetçilik, aydınlanma karşıtlığı ve korku çağında Almanya’nın dünyaya kazandırabileceği daha neler olabileceğini öğrenmeye çalışıyor.

“Düşünceli, derinlemesine ve kusursuz bir tarafsızlıkla hazırlanmış bir kitap.” 

The Times

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

09.06.2022

Almanlar Benim Için Her Zaman Ilgi Çekici ve Saygı Duyulan Bir Halk

Kitabın başlığı benim için ilgi çekiciydi ama maalesef içindekilerin okunması sıkıcıydı. Kendimi keçi boynuzu yer gibi hissettim. Kitabı beni bitirmeye iten en önemli  motivasyon buraya olumsuz bir yorum yazabilmekti. Kitapta geçen kelimeler, konular dış basını, dış dünyayı takip etmeyen siradan bir Türk vatandaşınin anlamasını zorlaştırıyor, belki çeviride Almanya'da yaşayan bir gurbetçi Türk'ten yardim alınsaydı daha anlaşılır ve sürükleyici bir kitap olabilirdi. Yine de hiç faydası olmadı diyemem. Sade bir Türk okuru her kelimeyi tam anlamak için zaman kaybetmeden okursa okuma süresi/kazanılan bilgi karşılaştırması  ancak kitap lehine dönebilir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.