3/5 - 10 Kişi Yorum Yap, Kazan!
12,92 TL
19,0 TL %32
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 16 Ekim
Standart Teslimat : 17 - 19 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Allah'ın var olup olmadığı hususunda varacağımız karar kendimize, yakınlarımıza, dünyamıza ve tüm varlığa bakışımızı altüst edecek önemdedir. "Nereden geliyorum, neden buradayım, ben kimim, ben ve yakınlarıma ölünce ne olacak?" şeklindeki gerçekten de önemli varoluşsal soruların hepsinin cevabı bu meseleyle alakalıdır. Allah'ın var olması; tüm varlığın ve insanın bilinçli bir şekilde yaratıldıkları, varoluşumuzun bir anlam ve gayesi bulunduğu, Allah isterse ölümden sonra da yaşamın olabileceği anlamını taşımaktadır. Her insan açısından bu kadar kritik olan varoluşsal meselelerin temelinde yatan Allah'ın varlığı meselesinin ele alındığı bu kitapta Allah'ın varlığının 12 delili sunulacaktır:

Evren Delilleri
Kelamın Kozmolojik Delili
Yasaların Varlığı Delili
Evrenin Keşfedilebilirliği Delili
Evrenin Potansiyeli Delili
Yasaların ve Sabitlerin Hassas Ayarı Delili
Fiziki Olguların Hassas Ayarı Delili
Canlıların Tasarımı Delili

Fıtrat Delilleri
Doğal Arzular Delili
Doğuştan Ahlak Delili
Akıl Delili
İrade Delili
Bilinç ve Benlik Delili
(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%50
%20
%0
%0
%30
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

22.05.2017

klişe söylemler değil

böyle bir bilim insanına modern bilimden nasibini almamış demek !!!İlk olarak Tokyo Üniversitesi'nde daha sonra Oxford Üniversitesi'nde post doktora çalışmaları yaptı. Harvard Üniversitesi'nde ve Cambridge Üniversitesi'nde misafir akademisyen olarak bulundu. Son dönemdeki çalışmalarında ve yurtdışında bulunduğu üniversitelerde en çok odaklandığı konu modern bilim-felsefe-din ilişkisi olmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde profesör öğretim üyesidir.ayrıca caner taslaman ın alanı fizik değil felsefedir.

25.04.2016

klişe söylemler

gerçekten ilk başta ciddiye alarak heyecanla kitabı okumaya başladım fakat tam bir hayal kırıklığı oldu. fizikçi diye bilinen ama bu konuda şüphelerimin olduğu yazar, bu kitapla ancak allahın varlığına dair hiç şüphe etmeyen, eğitimsiz ve bilimden anlamayan inançlı müslümanları memnun edebilir. uluslararası çapta bakıldığı zaman bu kitabın hiçbir değeri yoktur. içinde kanıt diye sunulan şeyler la fonten den masallar seviyesindedir. modern biyolojiden, modern evrim teorisinden ve modern fizikten maalesef pek nasibini almamış bir bilim insanımız.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız