4,5/5 - 8 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 926

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

O'na yolculuk yeniden başlıyor...Mübarek hayatı en ince ayrıntısına kadar kayıt altına alınan Allah'ın Elçisi Hz Muhammed'in(sav) Hayatı, siyer ödüllü Salih Suruç'un kaleminden, tek cilt halinde ve z ... Tamamını gör
33,25 TL
47,5 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


O'na yolculuk yeniden başlıyor...
Mübarek hayatı en ince ayrıntısına kadar kayıt altına alınan Allah'ın Elçisi Hz Muhammed'in(sav) Hayatı, siyer ödüllü Salih Suruç'un kaleminden, tek cilt halinde ve zenginleştirilmiş metniyle siz değerli okuyucularla yeniden buluşuyor!
Ufuk peygamberinin tüm zamanı kucaklayan, sonsuz saadete çağıran tatlı sesinin, Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in(sav) Hayatı isimli bu eserle yeniden yüreğinizde yankılandığını duyacaksınız. Peygamber Efendimizin hayatı, kronolojik bir disiplin içerisinde işlenirken, tarihi olaylar içerisinde O'nun ahlakî özellikleri de başarıyla vurgulanıyor. Gerekli noktalarda daha geniş açıklamalar için ayetler ve hadislere de yer veriliyor ve kabul edilmiş tefsir ve açıklamalar yolu ile konulara açıklama getiriliyor.
(Tanıtım Bülteninden)


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 926

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 523

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Yayınları

 

Puanlamalar

%87,5
%0
%0
%0
%12,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

12.12.2016

Okumalı, okutmalı

Kütüphanemizde olması gereken bir eser olduğunu düşünüyorum, özellikle çocuklu aileler için...

23.08.2015

muhakkak okuyalım ve örnek alalım

Hazreti Muhammed´in (salat ve selam o´na olsun) hayatını anlatan 920 sayfalık bir siyer kitabı
kitap şu ana kadar okumuş olduğum siyerler (7-8 tane) en iyisidir
akıcılık ve doğruluk bakımında çok iyi fakat bu kitabın tek eksisi kitabın kısa olması yani bir çok olay kısa geçilmiş benim tahminimce bir siyerin normal uzunluğu en az 1500 sayfa olmalı
yine de dediğim gibi okuduğum en iyi siyer şu anda bu ve mutlaka okumamız gereken kitaplardan

13.06.2013

Özenli bir çalışma

Yazar, Peygamberimiz Hz. Muhammed´in hayatını sade ve anlaşılır bir dille, detaylarına inerek anlatıyor. Peygamberimizin hayatını roman tadında okuyabilirsiniz. Ayrıca anlatılan kısımların hangi kaynaklardan alındığı da özenli bir çalışma ile belirtilmiş, 30 sayfalık kaynakça kısmı var. Bu kitabın ardından daha akademik- bilimsel bir tarzda yazılmış olan Muhammed Hamidullah´ ın İslam Peygamberi kitabı da okunabilir.