Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Rabbimiz Kur'an-ı Kerim'de insanın üzerine yüklenen, göklerin ve dağların yüklenmekten çekindiği ve korktuğu bir "emanet"ten bahseder. Bu emaneti üzerine alan insan, "gerçekten çok zalim ve cahil" olarak da nitelenir ayet-i kerimede. İnsan söz konusu bu zalim ve cahil sıfatlarını üzerinden atmak için Allah'ı hakkıyla tanımak zorundadır. İşbu durumda, Allah'ı tanımak ve ilmini, iradesini, kudretini anlamak konusunda;insanın önüne üç temel kaynak çıkar: Kur'an-ı Kerim, Peygamberimiz ve içinde yaşadığımız büyük kâinat.

Birbirine delil olan bu üç kaynaktan herhangi birine dikkat kesilen insan, ayette yer alan "zalim ve cahil" sıfatlarını üzerinden atabilir. Yani emaneti hakkıyla üzerinde taşıma vasfına sahip olabilir. Bu üç pusula ile Rabbini gerçek anlamda tanıma yolculuğuna çıkan insan, O'nun isim ve sıfatlarına vâkıf olabilir. Hz. Ali'nin dediği üzere, "Allah'ı bilmek ve tanımak bütün ilimleri içinde toplayan bir şükür hazinesidir." Zira O'nu tanımadan maddi ve manevi hayatın istikametli biçimde yaşanması mümkün değildir. Rabbim emanetini bihakkın üzerimizde taşıma yolculuğumuzda bizi yalnız başımıza bırakmasın.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Önemli Kitaplar

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.