Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Alkol Tarihi

Alkol Tarihi

Alkol Tarihi

6/10 - 5 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Maya Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Alkol, kendi başına hiçbir maddi, kültürel ya da ahlaki değeri olmayan renksiz bir sıvıdır. Ama bu sıvıya zamana, mekâna ve tüketildiği toplumlara göre değişen karmaşık ve çoğu zaman karşıt değerler biçilmiştir. Dünyanın her yerinde az ya da çok içilen alkol, devlet ve dini otoriteler tarafından da en çok düzenlemeye tabi tutulan içecek olmuştur.

Rod Phillips, alkolün 9000 yıllık tarihini kültürel ve ekonomik açıdan ele alırken, hem günlük hayatın bir parçası olduğunu hem de sosyal, siyasi ve dini gerginliklerin odağında bulunduğunu ortaya koyuyor.

Bu kitap; ödeme aracı, tedavi aracı, sosyalleşme aracı, şeytanın aracı ve hatta tanrının aracı gibi görülen alkolün etkilerini ve kültürel önemini böylesine geniş bir zaman diliminde ve evrensel ölçülerde ele alan ilk çalışma.

"Rod Phillips, alkolün kültürel tarihi üzerine tam bir başucu kitabı yazmış."
-David Fahey, Miami University of Ohio-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Maya Kitap

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 368

Dil : Türkçe

ISBN: 9786059902533


Yorumlar (1)

ilgilisine

kitap, alkolün tarihini, politik, sosyal ve ekonomik dönüşümler temelinde açık biçimde ortaya koyuyor. Alkolün sadece bir içecek olmadığını çok yönlü sembolik bir içecek olduğunu özellikle Batı tarihi üzerinden temellendirerek anlatıyor. Sadece içmek yerine içtiği şeyin tarihini merak edenlere tavsiye edilir.