3/5 - 5 Kişi Yorum Yap, Kazan!
30,66 TL
42,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Alkol, kendi başına hiçbir maddi, kültürel ya da ahlaki değeri olmayan renksiz bir sıvıdır. Ama bu sıvıya zamana, mekâna ve tüketildiği toplumlara göre değişen karmaşık ve çoğu zaman karşıt değerler biçilmiştir. Dünyanın her yerinde az ya da çok içilen alkol, devlet ve dini otoriteler tarafından da en çok düzenlemeye tabi tutulan içecek olmuştur.

Rod Phillips, alkolün 9000 yıllık tarihini kültürel ve ekonomik açıdan ele alırken, hem günlük hayatın bir parçası olduğunu hem de sosyal, siyasi ve dini gerginliklerin odağında bulunduğunu ortaya koyuyor.

Bu kitap; ödeme aracı, tedavi aracı, sosyalleşme aracı, şeytanın aracı ve hatta tanrının aracı gibi görülen alkolün etkilerini ve kültürel önemini böylesine geniş bir zaman diliminde ve evrensel ölçülerde ele alan ilk çalışma.

"Rod Phillips, alkolün kültürel tarihi üzerine tam bir başucu kitabı yazmış."
-David Fahey, Miami University of Ohio-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Maya Kitap

 

Puanlamalar

%60
%0
%0
%0
%40
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

08.04.2019

Şaşırttı

İnce kapak yazıyor ama kalın kapak geldi, heyecanla biraz okudum ve dili beklediğimden daha akıcı ve temiz. İlgi alanı olanlar için mükemmel

19.01.2018

ilgilisine

kitap, alkolün tarihini, politik, sosyal ve ekonomik dönüşümler temelinde açık biçimde ortaya koyuyor. Alkolün sadece bir içecek olmadığını çok yönlü sembolik bir içecek olduğunu özellikle Batı tarihi üzerinden temellendirerek anlatıyor. Sadece içmek yerine içtiği şeyin tarihini merak edenlere tavsiye edilir.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız