Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Algı Kapıları - Cennet ve Cehennem Kitap Açıklaması


Yayınlandığı günden itibaren tüm dünyada olağanüstü bir ilgi gören Algı Kapıları, ele aldığı konu bakımından benzersizdir. Huxley bu kült kitabında insan algılarının boyutlarını, görsel algıyı olağanüstü biçimde açan meskalin üzerinde özellikle durarak, onu bizzat kullanarak inceler; deneyimlerini müthiş bir gözlem gücüyle gerçeğe olabildiğince yakın, hatta zaman zaman onu aşarak betimler ve bize gerçeğin yeni bir boyutunu, bilincimizin, aslında bir şekilde hep bildiğimiz, ama pek göremediğimiz "karşı kutbunu", "öteki tarafını" gösterir; oraya geçmek için tarih boyunca kullanılmış farklı araçları, geliştirilmiş farklı yöntemleri anlatır.

Dolayısıyla Algı Kapıları, resimden müziğe, bir kır manzarasından karanlıkta oynaşan ışıklara kadar birçok farklı araçla da ortaya çıkabilen farklı bir algı durumunun, yazarın deyimiyle "kendinden geçmenin" benzersiz bir analizini sunuyor.

Gerek Algı Kapıları, gerekse yazarın daha sonra bunun devamı olarak yazdığı Cennet ve Cehennem, bu "kendinden geçme" halinin, gündelik yaşamın ötesindeki bir dünyaya açtığı kapılar üzerine yazılmış iki temel ve klasikleşmiş deneme...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 150

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İmge Kitabevi

 

Puanlamalar
%88,9
%5,6
%5,6
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

18.06.2020

Huxley şaşırtmamış

Bir Huxley klasiği daha. Okudukça şaşırtan, can sıkıcı derecede ufuk açıcı bir eser daha...

20.12.2014

...

"Uygun mu?" diye sordu biri. ÿ"Ne uygun ne de değil," diye karşılık verdim. "Yalnızca olduğu gibi."

02.07.2012

The Doors

Bu kitabın, efsanevi müzik grubu The Doors´un isminin kaynağı olduğu söylenir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.