3,5/5 - 17 Kişi Yorum Yap
15,0 TL
30,0 TL %50
Standart Teslimat : 06 Aralık - 10 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Alamut Kalesi Kitap Açıklaması


Hanlar hanı Hülagu, bir dağ kaplanı kadar keskin bakışlarını gözlerime dikip, bir süre öylece kaldıktan sonra şöyle dedi.

"Alamut bir sonraki dolunayda düşecek. Kaledeki ilmi eserlerin dışındaki kitapları yaktır. Yaktır ki, insanlar onları okuyarak yollarını şaşırmasınlar."

Sonuç dediği gibi oldu. Dolunaylı bir gecenin sabahında kale düştü. Peki ben görevimi tam olarak yapabildim mi? Buna evet diyemem. Çünkü yakmam gereken kitaplardan birini yakmamıştım. Dağ şeyhi Hasan Sabbah'ın günlükleri çantamdaydı! Aradan yıllar geçti. Herkesin her şeyi unuttuğu bir zaman dilimine girmiştik. Alamut Kalesi de, onun gizemli şeyhi de çoktan unutulmuştu. …ve ben günlükleri yayınladım.
-Cüveyni-

Gerek Hasan Sabbah'ın günlüklerinden, gerekse Cüveyni'nin anlattıklarından yola çıkılarak yazılan bu roman, Hasan Sabbah'ın, Alamut Kalesi'nin ve fedailerin hikâyesidir...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Panama Yayıncılık

 

Puanlamalar
%52,9
%17,6
%11,8
%5,9
%11,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.08.2019

Alamut Kalesi

Okuduğum diğer yazarlara göre daha iyiydi.

06.08.2019

Alamut Kalesi Efsanesi

Doğrusu son zamanlarda okuduğum en sürükleyici kitap. Batıniliği farklı bir açıdan ele alıyor. Kurgu mükemmel, bir adna tarihin akışında kendinizi yüzyıllar öncesinde buluyorsunuz ve beklenmedik bir son :) Bir cumartesi günü kitabın tamamını okudum çok keyif aldım.

03.07.2019

Alamut Kalesi

Eser Alamutla ilgili okuduğum en iyi kitap. Kitapta günlük şeklinde bilimsel veriler yerine yazarın bu bilimsel verilere dayanarak kurduğu kurgusal evren anlatılıyor. E hal böyle olunca tadından yenmeyen macera dolu bir serüven ortaya çıkmış oluyor. Eserde Hasan Sabbah tan ziyade Alamutun yıkılış süreci anlatılıyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum bir solukta okunacak bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.