27,2 TL
Standart Teslimat : 02 Şubat - 05 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Akışı Olmayan Sular Kitap Açıklaması

 


Ölümü unutmalı, yaşamaya bakmalı! Ölüm nasıl unutulur, biliyorsan eğer? Ölümü bildikten sonra nasıl yaşanır? Daha önce yaşıyor muydum? Bir soru. Daha önce yaşıyor muydum? Yaşıyor muydum? Peki, yaşamadan ölünür mü? Bir Soru Daha. Yaşamadan ölünür mü? Yüzeysel ilişkiler ve aşklarla tükenip biten bir ömür yaşanmış sayılabilir mi? Yaşamın kıyısında durup, yaşamın kendisini ıskalayıp yanı başından geçip gidebilir mi insan tüm yaşamı dışarıda bırakarak? Yaşanmayan hayatlar, erişilmeyene duyulan özlem, yarım kalan aşklar geçmişin birer yansıması olarak bugün de karşımıza çıkmaz mı durup dururken? Yaşam ırmağının akmadığını hissedince ölüm bir çözüm olabilir mi? 1984 Sait Faik Hikâye Armağanı`nı alan Akışı Olmayan Sular, Pınar Kür`ün öykücülüğünde önemli bir dönüm noktası...Sayfa Sayısı: 245

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.01.2022

Tartışılır

Ödül almaya değecek bir kitap olduğu kısmı tartışılır

27.06.2013

Ödülü Hak Etmiş

Daha önce Pınar Kür okumamıştım. Kitabı çok sevdim ama ne yazık ki bir kıyaslama yapamıyorum. Aldığı ödülü fazlasıyla hak etmiş bir kitaptır.

27.06.2006

Saklı Zamanlar

İlk kez Pınar Kür okudum. Öykü deyince aklıma, vurucu bir son geliyor. Ama bu öyküler de o vuruculuk yok. Sürekli bir geçmiş aşk ve geçmiş zaman gözünüzün önünde. Dili de farklı, akıcı, bazı yerlerde kelimelerle oynanışı hoşluk olarak göze geliyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.