Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Aile Zekası Kitap Açıklaması

 


Münir Arıkan tarafından kaleme alınan Aile Zekâsı'ındaki otuz üç bölüm, evlilik öncesindeki tanıma döneminde eş adaylarının, evlilik sürecinde ise, eşlerin birbirine sormaları gereken ve hayatın temel mutluluk direkleri olan konulardır.

Duygusal zekâsı (Emotional Intelligence-EQ) yüksek birçok kişinin, algı ve anlayışını aile dışında kullandığı, ama eve gelince hiçbir duygusal zekâ belirtisi göstermediği; ruhsal zekâsı (Spiritual Intelligence - SQ) yüksek, toplumun gözünde zirve yapmış bir çok önderin, dünyayı kurtarmaktan ailelerini kurtarmaya vakit bulamadığı talihsiz birer gerçektir.
Yazarın keşfettiği, ailedeki mutluluğun kaynağı olarak gördüğü ve Aile Zekâsı (Family Intelligence Quotient - FQ) adını verdiği bu kavram ise, dünyada ilk kez tarafımızca literatüre kazandırılmış yepyeni bir kavramdır.

"Hiçbir başarı, evdeki başarısızlığı telafi edemez." sözü uyarınca; dünya çapında kariyeriniz, olağanüstü başarılarınız ve harikulade bir yeteneğiniz bile, eşiniz ve ailenizden kaynaklanacak negatif bir enerjiyi bastıramaz, yok edemez. Bununla beraber, eşinizin dünya çapındaki başarı ve kariyerinin de evdeki huzur ve mutluluğunuza (siz aile zekânızı yükseltmedikçe) direkt bir katkısı yoktur. Ancak toplumun en temel yapı taşı olan aile kurumunu yüceltecek tüm çabalarınız, hayatınızın her alanında okulda, işte ve sosyal faaliyetlerinizde sizi yüceltecektir.

Bu kitapla aile kurumunu ayakta tutmanın, mutlu etmenin ve mutlu edilmenin yollarını, en somut örneklerle bulacaksınız.Sayfa Sayısı: 312

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hayat Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.