46,9 TL
Standart Teslimat : 06 Ekim - 09 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ahuna Kitap Açıklaması

 


İnsanın hayatında aldığı bazı dersler vardır. Bu öğretileri biriktirir. Küfesini bazen birbirleriyle çelişse de farklı şeylerle doldurur. Eğer şanslıysa ve kendine doğru bir yolculuktaysa küfesindekileri özümser ve içselleştirir. Artık sırtta taşınan bir küfede değil, bedenin ta içindedir onlar.

Öğrendikleri işine yararsa, kendi ruhunu değiştirirse, ya da fayda yaratacak şekilde kullanırsa farkındalık gerçekleşir. Ben de başka işe yaramakta zorlandığımdan -neden olduğunu sonra anlatacağım- hikâyesini anlatmak istedim öğrendiklerimin.

Bazen geç oluyor. Duruyorsun hayatın bir yerlerinde. Adım atamıyor, donup kalıyorsun. Öyle ki, ne zaman kendi kendime kalsam o yaralı sahneler ve onların bende bıraktığı farklılıklar gelir aklıma. Şimdi mutluyum. Ancak bir zamanlar nefret ettiğim insanlara bitmek bilmeyen bir öfke duyduğum ve mutluluğa bir türlü ulaşamadığım günler vardı. Bu kitabı okuduğunda her şeyi anlayacaksın.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sola

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.04.2016

Ahuna

Onarmak mı?
Ötekileştirmek mi?
Ötekileştirmek kolay olanı. Ahuna zor olanı anlatıyor. Nerede büyüdüğün, nasıl yaşadığın tüm hayatını etkiliyor. Ama şefkat her şeyi çözebiliyor. Anahtar bu. Onarmak istiyorsan tabiki...

Elinize aldığınızda bitirmeden bırakamayacağınız bir kitap...

02.04.2016

Ahuna, Ahuna

Açıkçası tam bir insan matematiği vardı Kitapta. Ben şifresel olarak kitabın tekniğinde, özünde Pİ´yi gördüm örneğin... Süreklilik, olasılık ve olasılıksızlık...

Batman´da doğup büyümüş Artvinli bir ailenin çocuğu olarak Elazığ, Malatya, Diyarbakır üçlemesinin ardından Ankara´da eğitimini tamamlamış ve daha pek çok şehri yüreğinde, aklında taşımış iyi bir okuyucu olan ben bu kitapta şaşırtıcı bir biçimde pazılımın parçalarından izler buldum doğrusu bu sebeple olmalı ´Ahuna´yı zevkle ve bir çırpıda okumuşluğum.

Çok şey anlatabilirim Ahuna´ya dair çünküÿ; severek okudum, notlarımı tuttum... Özetle bir okuyucu olarak üzerimde yazılması gerekiyormuş ve yazılmış hissi uyandıran, yaşayan bir kitap... Gerisini yazara sormak lazım...

Hamdım, yandım, piştim der gibi ilmek ilmek ördüğün kurgu ve üzerine titrediğin kelimelerin için Umut yüreğine, aklına, kalemine sağlık selamlar, saygılar.

28.12.2015

Muhteşem

Akıcı dili, kurgusu kesinlikle muhteşem. Umut Kısa´nın daha önceki kitabını da okumuştum ama bunda resmen kendini aşmış

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.