5/5 - 3 Kişi Yorum Yap
32,68 TL
43,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 11 - 15 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Dünyanın çok ciddî bir ahlâk sorunu ile karşı karşıya olduğu herkesin malûmudur. Üstelik, bu sorun geçmişle kıyaslanamayacak ölçüde çok ve yoğun bir biçimde hissedilmektedir. İnsanlık tarihi boyunca, ahlâkî sorunlar yaşanmıştır. Bunların çözümüne yönelik az çok başarılı sonuçlara da ulaşılmıştır. Ancak, bugün karşılaştığımız boyutta bir ahlâk sorununun hiç bu kadar farkında olunmamıştır. Yalnızca iki kişi arasındaymış gibi görünen ahlâk-dışı davranışlar bile, medya aracılığıyla bütün insanların bilgisine ve görgüsüne konu olmaktadır. Böylelikle, küreselleşen şeyin bazen de, kimsenin görmeye dahi tahammül edemeyeceği ahlâk-dışı davranışlar olduğu ortaya çıkar. Gerçekten, özellikle ahlâk-dışı davranışlar artık küresel ölçekte sonuçlar doğurmaktadır. Ahlâk-dışılık yoğun bir biçimde dünyayı sardığına göre, çözümleri de küresel ölçekte olmak zorundadır.


 (Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

23.11.2005

Ahlak sosyolojisi mutlaka okunmalı

Kitabın bana göre en önemli özelliği, üzerine çok şey söylenen "Ahlâk" konusunda zihnimizdeki bulanıklıkları gidermesi ve net bir "Ahlâk" kavrayışı kazanmamıza olanak sağlamasıdır. Kitabın diğer bir özelliği ise, felsefi metinler içinde hapsolmuş "Ahlâk" olgusunu, sosyal yaşama dair somut örneklerle besleyerek sosyolojik teoriyle bütünleştirmesi ve felsefi ağırlığından kopararak sosyolojik bir unsur haline getirmesidir. Bu bağlamda, "Ahlâk Sosyolojisi" belki de bir ilk ve yine belki de alandaki boşluğu dolduracak tek çalışma.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.