Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Ah Beyoğlu Vah Beyoğlu -Salah Bey Tarihi:II Kitap Açıklaması

Yeryüzünün belli başlı mitolojik kentlerinden biri İstanbul, kentin şahdamarı Beyoğlu. Her yiğidin harcı değil böyle zorlu bir konuyu kuşatmak. Salâh Birsel'in boşuna en ünlü kitabı olmamıştır: Ah Beyoğlu Vah Beyoğlu, yayımlandığı 1976 yılından bu yana, edebiyatımızın kült kitaplarından biri sayılagelmişse, bunun en somut nedeni bir benzerinin kaleme alınamamış olmasından geliyor. Ah Beyoğlu Vah Beyoğlu yalnızca bir semtin, bir caddenin panoramik tarihi olarak sınırlanamaz: Aynı zamanda bir dönemin çokrenkli tanığıdır. Daha da önemlisi: Türk Edebiyatı'nın en keyifli yazılarından biri. - Enis Batur -

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%66,7
%0
%33,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

16.04.2014

Enis Batur´dan sonra

Enis Batur, Salah Birsel divanına öyle bir yayılmış ki, bir çift söze bir gıdım yer açmak mümkün mü?
En iyisi diyecekken diğerlerine ayıp olmasın diye en iyilerinden dediğini hissettim. Fethi Naci´yi bir kenara koyarsak -tarzı farklıdır- daha iyisini henüz okumadım.

25.07.2013

Ah, vah

Kitabın tadına varabilmek için Beyoğlu´nu hatta eski Beyoğlu´nu tanımanız, kitapta adı geçen lişilere/edebiyatçılara ilgi duymuş olmanız ve onları biraz tanımış olmanız gerektiğini düşünüyorum. Ben bunlara vakıf olamadığım için okuduğumdan bir şey anlayamadım, kitabı da okuyamadım. Beyoğlu ve onun müdavimleri konusunda bilgi/ilgi sahibi olanlar tarafından zevkle okunabilir; olmayanlar tekrar düşünsünler.

05.07.2007

Eski Beyoğlu

Beyoğlu'nun Beyoğlu oluşundan 50'li yıllara kadarki dönemini sanat edebiyat insanları ekseninde Salah Birsel üslubuyla okumanın tadını buraya aktarmak çok zor belki. Çünkü hem Salah Birsel'in sıkı takipçisi hem de edebi anı tutkunu biri olarak bu kitaptan aldığım keyif "keşke hiç okumasam da kitap da bitmese" mertebesinde idi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.