29,0 TL
Standart Teslimat : 01 Ekim - 04 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ağaçlar Kitap Açıklaması

 

Ağaçlar

Beton yığınlarıyla çevrili şehir yaşamının sıkıntılı havası ne zaman katlanılamayacak seviyeye gelse, doğanın huzur veren kucağına doğru bir kaçış başlıyor. Devasa ağaçların gövdesine yaslanıp yaprakların hışırtılarını ve onlara eşlik eden kuş seslerini dinlemek, tüm yorgunluk ve stresi sihirli değnek misali bir anda uzaklaştırıveriyor.

Peki, hiç gövdesine yaslandığınız o ağacın sesini gerçekten duymayı denediniz mi? Belki de hakikat o seste saklıdır ve esas ait olunan yer, o sesin kaynağıdır! Hermann Hesse, Ağaçlar ile okuyucuyu çeşit çeşit ağaçların olduğu bir ormana götürüyor ve burada onlara ağaçların hiç duymadıkları sesini dinletiyor…

Bu Sese Kulak Verin!

Hermann Hesse için ağaçlar, doğanın içerisinde barındırdığı herhangi bir unsur olmaktan çok daha ötede bir anlam taşıyor. Bir ağaç, bakmayı ve dinlemeyi bilene dert ortağı, eşsiz bir melodi ya da bir ana kucağı oluyor. Upuzun kollarını göğe dokunduran, kökleriyle dünyaya tutunan ve anıtsal gövdesinin görkemli duruşuyla hayranlık uyandıran ağaçlar, kimi zaman da bir tapınak olup insanları hakikate eriştiriyor.

Asırlar boyu yaşanmışlık ve öğretilerle donanan bu yeşil tapınaklar, kadim bir tanrı misali insanlığa ders veriyor. Kısacası bir ağaç, insanlık için ihtiyaç duyduğu her şey anlamına geliyor. Yeter ki görmeyi ve duymayı bilin!

Kendinizi Doğanın Huzur Dolu Kollarında Bulacaksınız...

Ağaçlar, Hermann Hesse’nin doğaya karşı derin düşüncelerini ve hislerini yansıttığı dolu dolu bir kitap. Kitabın sayfaları arasında yazarın hisleri yeri geliyor en yoğun noktalara vararak bir şiirin dizelerine dökülüyor, yeri geliyor hiçbir detayı atlanmadan satır satır işlenen düşüncelere dönüşüyor ve bazen de etkileyici çizimlerle güçlenerek görsel bir boyut kazanıyor.

Ağaçlar tüm bu detaylarıyla okuyucuya yaprak hışırtılarının eşlik ettiği ve buram buram ıhlamur kokan bir yolculuk ile ait olduğu yere, doğanın kalbine doğru bir yolculuk yaşatıyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Hermann Hesse’nin ağaçlar hakkında yazdığı deneme türündeki bu kitap ile doğaya bakışınız tamamen değişecek! Ağaçları kalp gözüyle görmeyi ve can kulağıyla dinlemeyi öğreten bu kitap sayesinde şehir yaşantısıyla unutulan hakikate tekrar erişebilme fırsatı bulacaksınız. Siz de esas ait olduğunuz yeri, doğayı yeniden keşfetmek ve onu daha iyi anlayabilmek için bu kitabı hemen sipariş verin!

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.05.2021

Roman

Harika bir kitap

21.12.2020

ağaçlar

Bu kitabı bitirdikten sonra yoldan geçerken ne kadar ulu, geniş kalpli,güzel ağaçlarla çevrili oldugumu bilerek yürümeye başladım. Onların varlığını farketmeye ve bundan mutlu olmaya başladım.

04.11.2020

Yeşili Anlamak

Ağaçların sesini dinlemek çok şey öğretiyor insana. Doğaya döndüğümüzde gerçek evimizde olacağız. İçinizi açan, yeşilliklere doyamayacağınız harika bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.