3,5/5 - 16 Kişi Yorum Yap, Kazan!
15,6 TL
24,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 25 - 27 Ocak
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

“Üzgün olduğumuzda ve hayata katlanamadığımızda bir ağaç şöyle konuşabilir bizimle: Sus! Bak bana! Yaşamak kolay değil, yaşamak zor değil. Bunlar çocuksu düşünceler. Bırak konuşsun içindeki Tanrı, o zaman susacaklar. Yolun seni anandan ve yurdundan uzaklaştırdığı için endişelisin. Ama attığın her adım, her yeni gün seni anana yaklaştırır. Orası ya da şurası değildir yurdun. Yurt ya içindedir ya da hiçbir yerde.

Yollara düşme özlemiyle kederlenir yüreğim, akşamları rüzgârda uğuldayan ağaçları duyduğumda. Sessizce, uzun uzun dinlerseniz, bu özlemin esası da anlamı da çıkar ortaya. Sanıldığı gibi acıdan kaçıp gitme arzusu değildir bu. Yurda, ananın belleğine, hayatın yeni kıssalarına duyulan özlemdir. Eve götürür insanı. Her yol eve götürür, her adım doğumdur, her adım ölümdür, her mezar anadır.

Böyle uğuldar ağaç, çocuksu düşüncelerimizden ürktüğümüz akşam vakitlerinde. [...] Ağaçları dinlemeyi öğrenen, ağaç olmayı arzulamaz artık. Kendisi dışında başka bir şey olmayı arzulamaz. Yurt budur. Mutluluk budur.”

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%37,5
%18,8
%37,5
%6,3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

24.05.2019

Nitelikli çeviri, özenli görsellik

Hesse’nin ağaçlar üzerine yazdığı denemeleri bir araya getiren Ağaçlar adlı kitap, doğa ve insan arasındaki ilişkiyi yeniden düşündürüyor, insanın kendi olması ve bütünle ilişkisi gibi meselelere kafa yorduruyor, hakikatin peşine düşmeye teşvikediyor. Üstelik keyifle ve inceden bir merak duygusuyla… Zehra Aksu Yılmazer'in çevirisi Türkçenin zengin anlatım olanaklarını kullanabilen güzel bir çeviri olmuş. Ayrıca kitap kapağı ve iç sayfalarında yer alan, yeşilin farklı tonlarındaki resimler, insanın adeta gönlüyle beraber gözünü de şenlendiriyor. Keyifli okunacak bir kitap kısacası.

13.04.2019

Beklentinin altında

Eğer şiir okumak size haz vermiyorsa bu kitap sizi çok sıkabilir.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız