66,0 TL
Standart Teslimat : 12 Ağustos - 15 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ağ Yöneticiliğinin Temelleri Kitap Açıklaması

 

CCNA 200-125 SINAVI HAZIRLIK REHBERİ + EĞİTİM VİDEOLARI


Eskiden ağ (network) deyince birkaç bilgisayar, yazıcı ve sunucudan oluşan bir yapı aklımıza gelirdi. Bugün ise IoT (Internet of Things); yani Nesnelerin İnternet’i kavramı karşımıza çıkıyor. Nedir IoT? Evimizdeki kombiden kahve makinesine kadar birçok şeyin ağın bir parçası olduğunu, birbirleri ile haberleştiklerini ve İnternet’e bağlandıklarını görüyoruz. Önceden, evimizde sadece masa üstü bir bilgisayar, çevirmeli bağlantı ile İnternet’e bağlanırken, bugün laptoptan tablete, cep telefonundan diğer mobil cihazlara kadar sadece bir kişinin evinde 10’a yakın İnternet’e bağlanan cihaz olabiliyor. Bunların anlamı nedir? Network büyüyor ve büyüyecek ve bu alanda daha fazla iş imkânı ortaya çıkacak.


 


Bilişim alanında iş arayanların karşılaştıkları sorunlardan biri de çeşitli markalara ait sertifikalara sahip olma zorunluluğudur. İş arayan kişiler, bu sertifikaları alabilmek için eğitim kaynaklarına ihtiyaç duymaktadır.
İşte bu nedenlerle bu kitap ağ teknolojileri alanında çalışan veya çalışmak isteyenlerin ihtiyacına cevap vermeyi amaçlarken diğer taraftan da Mühendislik fakültelerinin ilgili bölümlerinde okutulan Ağ yöneticiliği ile ilgili dersler için bir temel oluşturacaktır. Bu kitap aynı zamanda CCNA 200-125 sınavı için bir rehber olma özelliği de taşıyor. Kitap ayrıca eğitim videolarıyla desteklenmiştir.


 


   • Büyüklükte ağ uygulaması

  • Ağ cihazlarının yönetimi ve güvenliği

  • Basit bir ağ oluşturmak

  • Orta ölçeklenebilir orta büyüklükte ağların uygulanması

  • Sorun giderme araçlarını kullanma

  • IPv6’ya giriş

  • Dinamik yönlendirme protokolleri

  • Geniş alan ağları (wan)

  • Gelişmiş ağ cihazı yönetimi ve güvenliği


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 


 


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.02.2021

Kullanışlı Kitağ

Ben kitap aldıktan sonra Udemy den CCNA desini da aldım. Bu kitap o derslerde bana çok faydalı oldu. Teşekkürler

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.