Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Aeneas Kitap Açıklaması

 


Oniki kitaptan oluşan bu ünlü destan, yıkılan Troya kentini terk edip doğaüstü bir yol göstericinin peşinde, geleceği zafer dolu yeni bir kent kurmak için batıya doğru yola çıkan Troyalı Aeneas'ın Lavinium'u (sonraki Alba Longa ve Roma kentlerinin yerine kurulan kent) kurmasını anlatır.
'Aeneas', Yunanlı'ların zaferinden sonra yanına ailesini, yandaşlarını ve aile tanrılarını alarak yanmakta olan Troya'dan kaçarken karışıklık içinde karısını kaybeder. Ama karısının hayali ona batıya, Tiber Irmağı'nın suladığı topraklara gitmesini bildirir. (...)
-AnaBritannica-Sayfa Sayısı: 350

Baskı Yılı: 1995


Dili: Türkçe
Yayınevi: Payel

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

03.01.2017

Vergillius'un edebi dehası!

Vergillius'un bu epik destanını okuduktan sonra, mezarını ziyaret etme ihtiyacı duyacaksınız! Eğer bu zor gelirse, hiç değilse, minnetinizi sunmak için çevirmen İ.Zeki Eyüboğlu'nun ruhuna üç kuluvallah, bir elham mutlaka okunmalı diye düşünüyorum! Kitaba başlamadan önce, haddim olmayarak aynı yayınevinden çıkmış olan Ovidius'un "Dönüşümler" isimli kitabını öneririm, "hayır beni sadece 'Aeneas' ilgilendiriyor" derseniz yine de Dönüşümler'in sonundaki "Açıklamalar (bir tür mitolojik sözlük)"  bölümünü fotokopiyle çoğaltarak küçük bir kılavuz kitapçık yapmanızı öneririm. Son söz olarak, milat civarında yaşamış olan Vergillius'un edebi dehası karşısında, hayretler içerisinde kalacağınızı söyleyebilirim! (Ş.Şahin)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.