İlk Baskı Yılı : 2004

Sayfa Sayısı : 192

Dil : Türkçe

"Ademden Önce", konu açısından "Jack London"ın öbür yapıtlarından oldukça değişik olmasına karşın, 'hava' bakımından yine de onlara benzer. İnsanoğlunun çok uzak geçmişini, yarı-insan ... Tamamını gör

Tükendi

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Yazar Hakkında

Jack London

Jack London

Amerika’nın ikonik romancısı, kısa hikaye yazarı ve aktivist Jack London; en çok 1903 yılında yayımlanan “Vahşetin Çağrısı” ve 1906 tarihli “Beyaz Diş” adlı eserleriyle tanınmaktadır. Jack London, 12 Ocak 1876’da California eyaletinin San Francisco şehrinde dünyaya geldi. Jack London’ın annesi Flora Wellman’ın ve babası William Henry Chaney’nin evli olup olmadıkları kesin olarak bilinmemektedir. Chaney, ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


"Ademden Önce", konu açısından "Jack London"ın öbür yapıtlarından oldukça değişik olmasına karşın, 'hava' bakımından yine de onlara benzer. İnsanoğlunun çok uzak geçmişini, yarı-insan olduğu dönemi anlatan bu roman, yazıldığı çağın bilimsel verilerine (Darwin'in görüşüne) uygun olduğu kadar, soluk kesici ve anlamlı bir serüven romanıdır da. Her yaştan okura, kendi uzak geçmişini böylesine canlı, böylesine derin bir özdeşleşme yaratarak anlatan bir başka yapıt yoktur. İnsanın insan olma savaşı, "Jack London"ın büyük bir ustalıkla anlattığı bu yırtıcı savaş, coşku verici olduğu kadar acıklıdır da.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 125

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%80
%13,3
%6,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

28.11.2013

Değişik bir tarz. Harika

Jack London´un hemen hemen bütün kitaplarını okudum fakat bu kitap tarz olarak diğerlerinden biraz daha farklı ama farklı olması diğerlerinden kötü olması anlamında değil.
Jack London bu kitabıÿ; evrimi konu alarak biz insanları insan olma yolunda ilerlediğimiz zamana götüren bir hikaye sunuyor.
Hikaye çok güzel aynı zamanda çok eğitici.
Okur okumaz en favori yazarlarımdan biri olan Jack London´u bir kez daha ne kadar iyi bir yazar olduğuna kanaat getirdim.
Kitapı okumak için kesinlikle düşünmeyin. Başlayın aynı gün bitecektir :)

30.12.2008

Önemli bir yapıt

İlk okuduğumda jack london´ın yaşadığı döneme göre büyük bir zeka olduğunu kabul etmiştim.
Kitap o kadar keyifle okunuyor ve ciddi anlamda bilgiler veriyor ki, insan istemese de bir şekilde keyif alarak binlerce yıl öncesinden bilgiler ediniyor.

Çevirisi de ayrıca güzeldir, tavsiyem..