25,1 TL
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Adab-ı Muaşeret: Kuran ve Sünnet Çerçevesinde Görgü Kitap Açıklaması

 

"Öyle oturma; günahtır.", "Böyle yatma; ayıptır."gibi sözleri büyüklerimizden duyduğumuz çok olmuştur. Bazen mekruh "haram"ın yerini alır, bazen müstehap, "farz"ın makamına oturur. Allah'ın mübah kıldığını haram diye yaptırmazlar; "haram" fırsat bularak "helal" olabilir bu arada...

Toplumumuzda bilgisizlik yüzünden hayali hatalarla yargılanan nice insanlar vardır. Kur'an-ı Kerim gibi bir kitap ve Hz. Muhammed (s.a.v.) gibi bir peygambere sahip olan yüce dinin mensuplarının, zaman zaman gelenek ve göreneklere esir düşmeleri üzüntü vericidir.

Halbuki "Ne ise, o..." düşüncesinin hayata geçirilmesi gerekir. Müslüman, hangi ibadeti veya davranışı yaptığı zaman bedelinin ne olacağını bizzat kaynağından öğrenmelidir.

İlahiyatçı Yazar İbrahim Ünal, Adab-ı Muaşeret, Kur'an ve Sünnet Işi ğında Görgü kitabında adab-ı muaşeret kurallarını kaynaklarıyla anlatıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.