Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Acımak

Acımak

Acımak

9/10 - 22 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İnkılap Kitabevi , Çağdaş Türk Edebiyatı Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Reşat Nuri Güntekin 1928 yılında yayınlanan bu eserinde; çalışkan başarılı fakat zaaf gösterenlere karşı acımasız olan Zehra Öğretmen ile babası Mürşit'in bakış açılarından dramatik yaşam öykülerini anlatıyor.

Yazar, cumhuriyet öncesinde yeni mezun, idealist genç bir mülkiyelinin iş ve sosyal yaşamdaki çatışmalarını ve uyumsuz ilişkilerini anlatırken, dönemin memuriyet yaşamına, köhne yapısına ait önemli ipuçları da veriyor. Şehirden kasabalara sürüklenirken, ardında birer birer ilkelerini de bırakan genç adam hatalı bir evlilikle korkunç bir sona doğru sürükleniyor.

Acı ve sefaletle dolu ortamdan tesadüfle sadece kızı Zehra'yı kurtarabiliyor. Acımak; aile içi ilişkileri ve sorumluluklarını, adeta ders verir gibi gözler önüne seriyor.Sayfa Sayısı: 127

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2007

Sayfa Sayısı : 127

Dil : Türkçe

ISBN: 9789751026569


Yorumlar (3)

Ortaokul yıllarında okuduğum kitap

Bir solukta bitirdim. Kitaptaki kurgu her şeye farklı açıdan bakmamızı sağlıyor

Acımak edebiyatımızın en duygu yüklü yapıtları ara

Hayatta hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlatan harika bir kitap.Duygusallığın yanında hayatın karşımıza çıkarabileceği belkide en acı gerçekleri de aynı zamanda  gözler önüne seriyor.Muhakkak okunması gereken kitaplardan biri.

Acımak, Reşat Nuri Güntekin´in diğer kitaplarından ayrı bir yere sahiptir. Bir solukta okudum. Acı çektiğimiz olaylara karşı tavrımızın hayatımızda oynadığı rolü çok iyi yansıtmış.