Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Açık Liderlik Kitap Açıklaması

 


"Büyük bir marka veya hatta küçük bir marka için çalışıyorsanız korku içinde olabilirsiniz. Sonuç olarak eğer tepeden gelen komutlarla işleyen bir kuruluşsanız internet arkadaşınız değildir. Size bir tavsiye: Charlene'in yeni kitabından iki tane alın, birini patronunuza verin, diğerini kendinize ayırın."
Seth Godin

"Facebook arkadaşınız mı veya Twitter'ı duyunca titriyor musunuz? Beğenin veya beğenmeyin, günümüzün sosyal ağlı dünyasını anlayabilmek için yeni liderlik stratejilerine ihtiyacınız var. CharleneLi'nin bilgi dolu ve pratik kitabı, kumanda ve kontrol çabasını bir kenara bırakıp hükmetme ve fethetme yolunu gösteriyor. Doğru zamanda doğru fikir."
Rosabeth Moss Kanter

"Charlene açıkça söylüyor: Açık ol veya öl. Açıklık eğrisinin neresinde olursanız olun Charlene'in kitabı düşünme tarzınızı dönüştürecek ve değişimi tetikleyecek."
GuyKawasaki

"Açıklık ve düzen arasındaki gerilimleri doğrudan ele alan cesur gündemli, cesur bir kitap. CharleneLi, liderlerin bu yeni kültürde gelişmelerine yardım edecek stratejileri ve taktikleri ustaca anlatıyor. Bu kitap her yöneticinin masasında ve her iş okulu sınıfında yer alması gereken bir şaheser."Sayfa Sayısı: 302

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Optimist

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

27.05.2015

açıklık ile kontrol arasında dengeyi bulmaya metho

Kitabın yazılmasındaki amaç, yöneticilerin başarılı olabilmek için kontrol çabalarını bırakmaları gerekliliği hakkındadır. Kitap yöneticilere sosyal teknolojileri değil de şirketlerini dışa açma yöntemlerini anlatmaktadır. Hedeflenen açıklık, tam şeffaflık anlamında değildir. Rekabet ortamı olduğu müddetçe aşırı açıklık zaten   savunulamaz bir durumdur. Buradaki açıklık, yeni teknolojiler karşısında kontrolü ne kadar bırakabilme ve bu konuda ne kadar samimi olarak çalışanlar ve müşterilerle ortak hedeflere ilerleme konusundaki açıklıktır. Doğal eğilim bu akıma karşı koymak olabilir ancak günümüzde teknolojinin geldiği noktada bu kaçınılmaz bir hal almıştır. Sosyal medyadaki bu gibi platformlarda hem çalışanların hem de müşterilerin belirli kılavuzlar olmadan iletişim içinde olması, istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Dolayısıyla açıklığa şirketin öncü olması, daha profesyonel bir yaklaşım olacaktır. Kitapta vaka çalışmaları ve örneklerle bu yöntemler anlatılmıştır.

“Açıklık ile kontrol arasında dengenin bulunma çabası evrensel bir insanlık sorunudur.” (sayfa 19)

Kitapta çok güzel vaka analizleri anlatılmaktadır. Gündelik konuşmalarınızda da bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.