157,5 TL
Standart Teslimat : 10 Ağustos - 13 Ağustos
Bu üründe kargo bedava!

ABD'nin Gizli Tarihi Kitap Açıklaması

 

“Kuznick ve Stone'un Anlatılmamış Tarihi, bu yüzyılın en önemli tarihi anlatımıdır; dikkatle araştırılmış ve zekice oluşturulmuş bir hesap.”
Martin Sherwin, American Prometheus'un Pulitzer Ödüllü yazarı

ABD’nin Gizli Tarihi, yönetmen Oliver Stone ve tarihçi Peter Kuznick’in kaleme aldığı, dünyanın en güçlü ve egemen ulusu olan Amerikan imparatorluğunun yükselişinin ve çöküşünün ilginç hikâyesidir. Woodrow Wilson’dan Donald Trump’a kadar 18 başkanın hükümetinin karanlık köşelerini araştıran Stone ve Kuznick, ABD’nin temel demokratik ideallerinden ne kadar uzaklaştığını sorgulama cesareti gösteriyorlar.

Amerika’nın atom tarihini inceleyen Stone ve Kuznick, Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombalarının askerî açıdan gereksiz ve ahlaki açıdan affedilemez olduğunu savunuyorlar. Amerika Birleşik Devletleri’nin nasıl durmadan nükleer tehditler savurduğunu ve bir nükleer savaşın eşiğine yaklaştığını gösteriyorlar. ABD başkanlarının anayasayı ve uluslararası hukuku nasıl ayaklar altına aldığını açığa çıkarıyor ve ABD’nin ulusal güvenlik devleti haline gelişini tüm çıplaklığıyla ortaya döküyorlar.

En son araştırmalar ve yakın geçmişte gizliliği kaldırılan kayıtlarla beslenen ABD’nin Gizli Tarihi, bir avuç insanın çıkarları için yirminci yüzyıl ve ötesi için dünyadaki olayların seyrini nasıl belirlediğini gösteren, titizlikle belgelenmiş ve şok edici bir Amerikan imparatorluğu portresi çiziyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.